eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj pozýva Donalda Trumpa na bojisko. Zdroj: tasr/koláž eReport

V prípade zvolenia za prezidenta chce Trump prinútiť Ukrajinu k mierovým rokovaniam s Ruskom


Trump taktiež avizoval, že ak členské krajiny NATO nebudú plniť dvojpercentný limit na obranu a napadne ich Rusko, USA im v prípade jeho návratu do Bieleho domu neprídu na pomoc.

Trumpov tím údajne diskutuje o možnosti zorganizovať mierový summit s prezidentmi Ruska a Ukrajiny Vladimírom Putinom a Volodymyrom Zelenským. Urobiť tak chcú hneď po jeho prípadnom víťazstve vo voľbách, uviedli pre agentúru Bloomberg informované zdroje.

Nekompromisný Trump

Podľa ich informácií Trump, ktorý sa uchádza o nomináciu Republikánskej strany do novembrových prezidentských volieb V USA, môže na Kyjev pritlačiť. A to tým, že pohrozí znížením vojenskej pomoci. Pri vyjednávaní s Ruskom môže naopak tvrdiť, že uvažuje o zvýšení pomoci Ukrajine.

Trump taktiež avizoval, že ak si členské krajiny NATO nebudú financovať svoju obranu sumou dve percentá hrubého domáceho produktu (HDP) a napadne ich Rusko, Spojené štáty im v prípade jeho návratu do Bieleho domu neprídu na pomoc. Slovensko dvojpercentný limit spĺňa.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Orbán sa toho pred lídrami krajín EÚ nebál:
  2. Britský princ William a jeho manželka Kate, princezná z Walesu prichádzajú na koncert, ktorý sa koná na počesť sobotňajšej korunovácie britského kráľa Karola III. a jeho manželky Kamily na priestranstve pred Windsorským hradom vo Windsore v nedeľu 7. mája 2023. FOTO TASR/AP
  3. Vojnová psychóza Bruselu

Trumpove vyjadrenia znepokojili spojencov NATO a americký prezident Joe Biden ich označil za hlúpe, hanebné a nebezpečné.

Zdroj: Štandard, Bloomberg

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V prípade zvolenia za prezidenta chce Trump prinútiť Ukrajinu k mierovým rokovaniam s Ruskom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: