eReport.sk
Peňazí nikdy nie je dosť
Úradnícky premiér Ľudovít Ódor a prezidentka Zuzana Čaputová. Zdroj: TASR- Jaroslav Novák

Aktualizované: Novým hlavným mužom na rezorte vnútra je dobrovoľník z Pohody a Vallov zástupca!

Odbornosť sama. Potom ako pani prezidentka na príkaz jej prezidenta vyhodila ex ministra vnútra Ivana Šimka, ani nie dva mesiace pred predčasnými parlamentnými voľbami, má na tomto v tomto období najvýznamnejšom rezorte, k ďalšej zaujímavej zmene. Ódor sa predsa stará o Slovákov už z premiérskeho kresla. A tak bude na ministerstve oveľa dôležitejší človek. Štátny tajomník. A tým sa má stať zástupca pána Valla, ktorý je ako pani prezidentka, z Progresívneho Slovenska. To však nie je to „najzábavnejšie.“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Slovensko podporuje Ukrajinu
  2. Vyštudovaná bábkoherečka objasňuje právo
  3. Slušnosť a dobro
  4. Odkiaľ na to vzala?

Prezidentka

Novým štátnym tajomníkom Ministerstva vnútra (MV) SR sa stane Martin Královič, súčasný nočný primátor Bratislavy. Vo funkcii nahradí Ľubomíra Šablicu. V stredu o tom rozhodla vláda. S požehnaním pani prezidentky.

Nočný primátor

Bratislavy Martin Kraľovič, ktorý je na bratislavskom magistráte pravou rukou Matúša Valla, sa tak dostane do vedenia silového rezortu. Pod ktorý, okrem iného, patria voľby. Ale i vedenie hasičov a záchranných zložiek. Nelegálna migrácia, či letka rezortu vnútra. Taktiež krízové situácie pri povodniach.

Odbornosť sama

Topky poodhalili aj niečo zo skúseností tohto pána. Zdá sa, že práve tie viedli pani prezidentku a jej premiéra Ódora k tomu, aby mu zverili do rúk takýto dôležitý post. Inak sa to asi vysvetliť nedá..

„V roku 2010 šéfoval dobrovoľníkom na festivale Pohoda. Následne odišiel študovať bezpečnostný manažment na Buckinghamshire University vo Veľkej Británii, momentálne študuje na Univerzite v Coventry. Z pohľadu bezpečnosti zastrešoval aj protesty Za slušné Slovensko,“ uviedli kolegovia.

Všetci naši prezidenti

Takže sme na pokyn pána prezidenta vyhodili skúseného Ivana Šimka(ktorému sa dá veľa vyčítať, ale iste nie nedostatok skúseností) a zrejme( oficiálne to má byť oznámené do konca tohto týždňa) miesto neho dosadíme v súčasnosti študenta. Ktorý ale šéfoval dobrovoľníkom..

Nuž, snáď bude pán prezident pani prezidentky s týmto výberom spokojný. Ak nie, už vieme, čo robiť..

Či bude spokojný aj občan, alebo skôr prekvapený.. sa zatiaľ tiež nedá posúdiť. Ale povedzme si úprimne, občan je tu len na to, aby to všetko zaplatil. Takže, či bude spokojný, či nie..

Zdroj: Topky, youtube- Jarek Nohavica


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Aktualizované: Novým hlavným mužom na rezorte vnútra je dobrovoľník z Pohody a Vallov zástupca!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie