eReport.sk
Ďalší súd mu dal za pravdu
Jeden z "čurillovcov," trestne stíhaný vyšetrovateľ Pavol Ďurka. Zdroj: Tv Markíza

Ódor nechá Ďurku vyšetrovať „čurillovcov.“ Taraba: Si Hamranov biely kôň!

Ako vo sne. Tragikomickom. Ktorý sa zdá byť skôr akousi nočnou morou. Lebo kiežby sa nám to, čo sa pod záštitou pani magisterky a jej premiéra deje, len snívalo. Ako hovorí ona samotná, „žijeme v krehkej demokracii.“ Otázkou zostáva, „vďaka komu?“ Potom, ako pani magisterka odobrala poverenie byť ministrom, ministrovi, ktorého si sama zvolila, a pán Ódor len poslušne súhlasil, fraška nabrala ďalší rozmer. A ten sa netýka nikoho iného, ako tých, vďaka ktorým musel v našom policajnom štáte, pardón právnom, Šimko odísť. Na sociálnej sieti na tento „nonsens pro ultra,“ reagoval aj opozičný politik Tomáš Taraba. A servítku si pred ústa nebral.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Kde je pani prezidentka?
  2. Zákon hovorí jasne
  3. Ďalší súd mu dal za pravdu
  4. Pravda o paragrafe 363

Všetko je tak, ako má byť

Tvrdí náš úradnícku premiér. Na otázku, či Ďurka ostane v riadiacej funkcii na inšpekcii Ódor odpovedal: “Zatiaľ neuvažujeme o výmene, to neznamená, že by sme chceli nejako zasahovať do tých procesov, ktoré bežia v pozadí, zatiaľ má moju dôveru.”

Opakovanie matka múdrosti a k pánovi Ódorovi sa možno tieto fakty ešte nedostali, inak by asi nemohol pri dostatku súdnosti, odpovedať toto, takže si pripomeňme len pár týchto faktov.

Vyšetrovateľ Ďurka je trestne stíhaným. A za vinu sa mu kladie závažný trestný čin. Podľa platných zákov v tejto „krehkej demokracii,“ mal byť do skončenia jeho veci postavený mimo službu. Spolu s ostatnými „Apačmi.“ Nestalo sa.

Vyšetrovateľ Ďurka si v istom hoteli na stretnutí s informátorom z prostredia zločineckej skupiny, zabudol služobný preukaz a zbraň. Nevadí.

Pre toho, pre koho má byť..

Vyšetrovateľ Ďurka akosi „zabudol,“ hoci táto povinnosť mu vyplývala zo zákona, oznámiť, že dnes už zosnulý František B. má v držbe zbrane. Vďaka tomu pár dní po prepustení z väzby postrelil svoju manželku a následne si vzal život.

Vyšetrovateľ Ďurka spolu s ostatnými „spravodlivými, čestnými a elitnými,“ rád nahlas rozmýšľa o tom, ako koho zlomiť vo väzbe, a či obvinenému kúpiť lano. A tiež nad tým, ako zapáliť auto inej vyšetrovateľke. Také „bežné chlapské krčmové reči,“ proste. Problémom je, že nesedeli v krčme a neviedli tieto debaty ako chlapi, ale ako ozbrojení príslušníci policajného zboru.

Premiérovi pani magisterky nič z tohto nevadí. Nevadí mu ani to, že prezident ich oboch ho dá do funkcie, v ktorej bude vyšetrovať nielen svoje trestné činy, ale aj ostatných „čurillovcov.“ Má jeho dôveru.

Ako vo sne

„Hamranov biely koník bez vplyvu a uznania Ľudovít Ódor prehlásil, že trestne stíhaného policajta Ďurku nechá vymenovať do riadiacej funkcie, z ktorej bude vyšetrovať daný policajt sám seba.

Nájdite toto vo svete. Trestne stíhaný človek ide viesť vyšetrovanie seba samého. Toto by malo v politológii niesť nové označenie – Čaputovo.

Keďže Ďurka je jeden z tých čo mal viesť debaty o poliatí auta kanistrom svojej kolegyni a nakopaní ju na intímne miesto – štát by mal okamžite dať osobnú ochranu vyšetrovateľke Santusovej, pretože môže byť pri týchto ľudí ohrozená na zdraví a živote. Ochranu by mala mať až do momentu, kedy vo voľbách bude mafia prepletená okolo Ódora odstavená od moci,“ napísal na sociálnej sieti opozičný politik Tomáš Taraba.

A ja len dodám, že tu naozaj niet čo dodať.. Ako vo sne…veľmi zlom.

Zdroj: TV Noviny, FB Tomáš Taraba


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ódor nechá Ďurku vyšetrovať „čurillovcov.“ Taraba: Si Hamranov biely kôň!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie