eReport.sk
Právnik a advokát Martin Ribár. Foto: amr

Advokát Ribár: NAKA zrejme vynašla zázračný liek na pamäť! Motivácia „dobre si spomenúť,“ je silná


JUDr. Martin Ribár , advokát, ktorý bol v roku 2019 zadržaný a v kolúznej väzbe strávil 565 dní, sa vyjadril na justičnom portáli Právne listy k možnej motivácii „reštartu pamäte,“ u viacerých spolupracujúcich osôb, tzv. „kajúcnikov.“ On sám bol väzbe podľa rozhodnutia Ústavného súdu SR nezákonne. Právnik, ktorého denník N nazýva „advokátom mafie,“ sa do väzenia dostal práve vďaka mnohým „zázračným spomienkam.“

Mohlo by vás zaujímať

  1. Skutok sa nestal
  2. Eva Mišíková počas 9. zasadnutia Súdnej rady SR v Bratislave 29. júna 2020.
  3. Ľubomír Arpáš počas eskorty.
  4. Ubytovňa v Gabčíkove slúžila aj ako karanténa pre ľudí ktorí prišli zo zahraničia kvôli vírusu Covid 19.

„Mnou uvádzané skutočnosti chcem prezentovať vo všeobecnej rovine, avšak uvádzam, že ku všetkým mnou uvádzaným skutočnostiam, nech znejú akokoľvek absurdne a možno až neuveriteľne, disponujem listinnými dôkazmi, konkrétnymi výpoveďami a rozhodnutiami, ktoré však nechcem (zatiaľ) presne špecifikovať, nakoľko sa týkajú v prevažnej miere „živých“ ešte prebiehajúcich trestných konaní,“ hovorí Martin Ribár.

„S nemalou dávkou irónie je možné povedať, že niektoré naše orgány aplikácie práva, predovšetkým úzky okruh „elitných“ vyšetrovateľov NAKA a ich operatívnych pracovníkov akoby našli „zázračný recept“ na čiastočnú a niekedy aj úplnú stratu pamäte.“

Martin Ribár, advokát

Ribár poukazuje na to, že k „reštartu pamäte,“ dochádza najmä u tej istej skupiny „kajúcnikov,“ ktorá spolupracujú s „vybranými,“ vyšetrovateľmi a operatívcami NAKA. „Spolupracujúci si často v rozpore s elementárnou logikou a odbornými poznatkami o pamäti ,s odstupom času spomínajú na nové a nové skutočnosti, dokonca aj na také, o ktorých predtým – podľa ich vlastných vyjadrení – vôbec nič, alebo nič konkrétne nevedeli.“

Majú informácie nelegálne?

Advokát poukazuje aj na ďalší zaujímavý fakt. Potom, ako sa z obvineného stane spolupracujúci, dôjde k jeho vylúčeniu z tohto konania a začne samostatné. V tej chvíli „kajúcnik,“ stráca možnosť nahliadnuť do pôvodného spisu.

„Napriek tomu, informácie z neho majú. Na mieste je básnická otázka: Odkiaľ majú tieto osoby informácie o obsahu výpovedí v konaní, v ktorom už nemajú právo nahliadať do spisu?“

Martin Ribár, advokát

Zarážajúci je postoj samotných OČTK k takýmto výpovediam spolupracujúcich osôb, ako aj stále pretrvávajúce dôvodné podozrenia z participácie OČTK na takých výpovediach spolupracujúcich osôb,“ píše nezákonne väznený právnik.

Motivácia

„Spomenúť si,“ je naozaj viac ako silná. Zahŕňa prísľub beztrestnosti, či zníženie trestu, povolenie návštevy vo väzbe, či iné výhody. V niektorých prípadoch dokonca i získanie štátnych zákaziek, ako je to v prípade Ladislava Makóa. „Reštart pamäte,“ zvyčajne nastáva pri hrozbe väzobného stíhania, či vysokého trestu odňatia slobody. Ako dokazujú niektoré nahrávky…i po obludnom vyhrážaní sa zo strany niektorých príslušníkov OČTK, či ÚŠP.

Záverom

Doktor Ribár hovorí, to, čo mnohí z prostredia justície opatrne naznačujú. Niektorí o tom hovoria i otvorene. V tomto prípade totiž účel prostriedky rozhodne nesvätí.

Očista spoločnosti musí prebiehať len zákonnými prostriedkami. Určite nie na úkor práva každej jednej osoby na spravodlivý proces. A už vôbec nie s možným krivením spravodlivosti podľa hesla „účel svätí prostriedky,“ uzatvára advokát.

Zdroj: Právne listy

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Advokát Ribár: NAKA zrejme vynašla zázračný liek na pamäť! Motivácia „dobre si spomenúť,“ je silná

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre