eReport.sk
Robert Fico na policajnom prezídiu, foto: tasr

VIDEO Nové ŠOKUJÚCE nahrávky kajúcnikov. Fico: Ak hľadá niekto zločineckú skupinu, tu ju máte!


Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico na dnešnej tlačovej besede prezentoval ďalšie údajné dôkazy, že Národná kriminálna agentúra a prokurátori Lišpicovho Úradu špeciálnej prokuratúry krivia právo a likvidujú demokraciu na Slovensku. Z kauzy Očistec sú podľa neho dokonca niektorí sudcovia Špecializovaného trestného súdu sklamaní, lebo neprebieha tak, ako chceli.

„Celé prípravné konanie je zmanipulované až po podanie obžaloby, všetko je vymyslené na základe udavačov a to sa podhodí sudcom ŠTS. Niektorí podľahli tlaku a poslali mnohých nevinných ľudí do výkonu väzby na dlhé obdobie. Ale našťastie sú aj sudcovia na Špecializovanom trestnom súde, ktorí povedali nie, my tieto špinavosti, ktoré robíte v prípravnom konaní páni na NAKA, určite pod dohľadom pána Lipšica a ďalších prokurátorov, nebudeme rešpektovať a začali sa správať veľmi zákonne,“ uviedol Fico.

Nedostatok dôkazov

V kauze Očistec podľa všetkého nie je dostatok dôkazov a preto je otázne, o čom bude finálne rozhodovať Najvyšší súd SR. „Jediné, čo sa bude riešiť na Najvyššom súde SR bude, či trestné stíhanie má alebo nemá pokračovať a je fakt, že Ústavný súd SR musí rozhodnúť, či ustanovenia, na ktoré poukazoval sudca vo svojom návrhu sú alebo nie sú v súlade s ústavou. A keďže kauzu Očistec umelo vložili do kauzy Súmrak, je nutné, aby okamžite boli prerušené aj všetky procesné úkony v kauze Súmrak až do rozhodnutia Ústavného súdu SR,“ píše sa ďalej v tlačovej správe Smeru.

Zdroj: yt/smersd

Na tlačovej konferencii sa zúčastnili aj advokáta Robert Kaliňák a Marek Para, či bývalý policajný prezident Tibor Gašpar. Kaliňák uviedol, že je dnes jasné, že ide o systém, ktorý bol založený oveľa skôr, systém, kde skupina ľudí, ktorí páchali závažnú trestnú činnosť, dlhodobo spolupracovala a riadila špeciálnu prokuratúru. Odkedy bola zverejnená správa SIS o manipulácii káuz si všetci pýtali dôkazy, ktoré Smer podľa bývalého ministra vnútra postupne predkladá. Mainstreamové médiá si podľa neho pred nimi zatvárajú oči. Toto však nie sú útoky, toto sú nahrávky samotných policajtov. Podľa jeho slov sa niektorí rozhodli na cestu práva a zákonnosti, čo je jediná cesta, ktorá dokáže Slovensko vyviesť z tohto demokratického marazmu.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Mikulcov výsmech nie je na mieste
 2. Kajúcnik si vymýšľa?
 3. Prezidentkou Slovenska
 4. Predlžovanie agónie Slovákom nepomôže
 5. Polícia, kontroly na hraniciach, migrácia, migranti
 6. Jednota Ukrajiny a USA sa rozpadá
 7. Sprava Kornélia Č. a Denisa Ž. prichádzajú na hlavné pojednávanie v kauze "Mýtnik III" v Pezinku 28. októbra 2022.
 8. Nová legislatíva
 9. Národná kriminálna agentúra (NAKA) § logo.
 10. Peter Kovařík, Generálny štátny radca MV SR
 11. povešajú, ako v 30. rokoch v nacistickom Nemecku, 20. apríla 2022 v Bratislave.

„Viem o tom, že po voľbách chodili za Petrovom poslíčkovia od Matoviča, koho majú posadiť na akú stoličku, aký post treba strategicky obsadiť“, snažil sa dokresliť Fico, ktorý taktiež poukázal aj na aktivity SIS, ktorá podobné praktiky odhaľuje.

Trojnásobný expremiér počas tlačovky pred novinármi, ktorí po zhruba 50 minútach rečnenia obvinených verejne známych osôb na centrále Smeru, nemali k prezentácii šokujúcich nahrávok ani jedinú otázku (!), konštatoval: „Ak hľadá niekto zločineckú skupinu, tu ju máte!“

Zaujímavé tiež je, že adekvátna reakcia z orgánov činných v trestnom konaní neprichádza a v očiach verejnosti teda môžu prísť o značnú časť dôvery.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Nové ŠOKUJÚCE nahrávky kajúcnikov. Fico: Ak hľadá niekto zločineckú skupinu, tu ju máte!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: