eReport.sk
Primátor Trnavy Peter Bročka, foto:tasr

Adept na stavbu roka prepadákom? Školský pavilón mal byť pýchou Trnavy, učitelia v ňom však odmietajú učiť!


Nový školský pavilón na Ulici Jána Bottu mal byť pýchou súčasného vedenia mesta Trnava. Magistrát dokonca prihlásil stavbu do sútaže „Stavba roka“ s tým, že ide o kvalitnú budovu, ktorá bude plnohodnotne využitá. Všetkému je však inak.

Podľa vedenia školy v budove je viacero problémov. Vysoká teplota či nedostatočná výmena vzduchu trápia „pýchu“ magistrátu. Tieto problémy zapríčinili i to, že žiaci prvého a druhého stupňa museli byť dočasne presťahovaní do náhradných priestorov a učitelia v nej odmietajú učiť.

Mesto kritizuje riaditeľku

Mesto sa k problému vyjadrilo. Nefunkčnosť priestorov dáva za vinu zamestnancom školy i samotnej riaditeľke zariadenia: „Mrzí nás nezodpovedný prístup školy k novým zariadeniam. Za problematické považujeme aj to, že riaditeľka školy o vyšších teplotách v triedach neupovedomila mesto ako zriaďovateľa včas. Tým, že túto situáciu neriešila hneď, došlo k zbytočným komplikáciám,“ uvádza sa v stanovisku magistrátu na ich internetovej stránke.

Vedenie základnej školy na Ulici Jána Bottu v Trnave vydalo stanovisko zamestnancov školy k zverejneným informáciám o novostavbe v areáli školy, ktorá sa prehrieva a žiaci z nej museli byť presunutí do iných priestorov. Po medializácii problému o veci hovorilo aj občianske združenie Trnava pre každého prostredníctvom svojho predsedu a kandidáta na primátora mesta Branislava Baroša.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke detský bazén v novej mestskej plavárni v Snine 5. mája 2021.

Zavádzajúce a nepresné tvrdenia magistrátu, uvádza škola

Stanovisko školy je jasné. Ohradzuje sa voči vyjadreniam samotného mesta: „Mesto, zriaďovateľ školy, hlavný investor a objednávateľ stavby, vo svojom stanovisku k problémom v novostavbe zúžil problémy na neodbornú manipuláciu učiteliek s roletami, neodborným zásahom zamestnanca do systému rekuperácie a nedostatočným informovaním riaditeľkou školy o problémoch.“

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Adept na stavbu roka prepadákom? Školský pavilón mal byť pýchou Trnavy, učitelia v ňom však odmietajú učiť!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne