eReport.sk
Zdroj, fb

VIDEO Cestovanie MHD bez zdržania? Združenie Trnava pre každého predstavilo riešenia!


TRNAVA – Efektívna, ekonomická a ekologická má byť mestská hromadná doprava v Trnave podľa návrhu, ktorý dnes predstavili členovia združenia Trnava pre každého. Z prieskumu, ktorý si dali vlani vypracovať vyplynulo, že najväčší problém pre obyvateľov Trnavy predstavuje práve doprava. Preto podľa lídra združenia Branislava Baroša je ich prioritou: „Doprava bez zdržania“.

Baroš zdôraznil, že treba využiť všetky dostupné riešenia a zdroje na to, aby sa Trnavčanom minimalizoval čas a prostriedky na presun v rámci mestských zón, a tiež na prejazd mestom, ktorého tvar zahŕňa symetrické centrum so symetrickou zónovou zástavbou okolo neho.

Otvorili tému zavedenia MHD do centra

„Navrhujeme zredukovať súčasný počet autobusových liniek približne na polovicu. Komplex mestskej hromadnej dopravy v štýle „nastúp vystúp“ bez zdržania zabezpečí prepravu z jednej strany mesta na druhú s maximálnym časom do 30 minút,“ priblížil Branislav Baroš.

Sledujú tým aj zníženie počtu áut, ktoré na frekventovaných trasách veľmi často stoja v dlhých zápchach. Združenie tiež otvorilo tému zavedenia MHD do centra mesta.

Všetky druhy dopravy sú vraj rovnako potrebné

Podľa architekta Róberta Suchého môže centrálnu mestskú zónu v pravidelných intervaloch obsluhovať linka, na ktorú budú nadväzovať spoje z každej mestskej zóny. „Dnes máme technologicky vyspelé možnosti vozového parku, teda vhodné veľkosti a typy autobusov, ich pohon s dôrazom na ekológiu, kde sa ponúkajú hneď viaceré alternatívy palív ako elektrina, plyn a možno aj vodík,“ spresnil Róbert Suchý.

Dodal, že všetky druhy dopravy sú rovnako potrebné a zaslúžia si rovnakú mieru pozornosti a investícií. „Lokálne vyzdvihovanie niektorej z nich na úkor inej nie je v súlade s harmonickým rastom a komplikuje ich vzájomnú existenciu,“ uzavrel Róbert Suchý.

VIDEO Tlačovka združenia Trnava pre každého o riešeniach pre zlepšenie MHD v meste

Zdroj: fb/trnavaprekazdeho

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Cestovanie MHD bez zdržania? Združenie Trnava pre každého predstavilo riešenia!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre