eReport.sk
Kandidát na primátora Trnavy Braňo Baroš, foto:/trnavaprekazdeho

VIDEO Prelom v trnavskej doprave? Združenie Trnava pre každého predstavilo ekologický autobus

TRNAVA- Prelomový dopravný prostriedok a vhodný spôsob ekologickej mestskej hromadnej dopravy? I to by mohol predstavovať vodíkový autobus, ktorý predstavil kandidát na primátora Trnavy Branislav Baroš.

Obyvatelia Trnavy si mohli v predošlých dňoch vyskúšať aké by to bolo, keby sa do bežnej mestskej hromadnej dopravy integrovali i vodíkové autobusy, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu. Iniciatívu, ktorá má v pláne zlepšiť dopravu v Trnave začalo občianske združenie Trnava pre každého s predsedom Branislavom Barošom.

Prelomový vodíkový autobus

Vodíkový autobus v Trnave. Vyskúšali sme si, ako by mohla vyzerať ekologická hromadná doprava v Trnave. Vodíkový autobus je len prvý krok, ktorý vznikol na základe spolupráce a spojenia 3 dôležitých pilierov života každého mesta, či regiónu – verejnej, akademickej a súkromnej sféry.Ak dokážeme v našom meste efektívne kooperovať pri plánovaní a rozhodovaní hľadať a využívať všetky aplikácie, ktoré nám nielen v oblasti dopravy vodík ponúka, Trnava má šancu byť na Slovensku lídrom a vzorom v ekologických riešeniach a ich aplikáciách v bežnom živote,“ uvádza predseda občianskeho združenia Trnava pre každého Bransilav Baroš na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/trnavaprekazdeho

Ekologickejšia a efektívnejšia doprava v Trnave

Okrem ekologickejšej má byť doprava v Trnava ekonomickejšia i efektívnejšia. Baroš počas tlačovej konferencii z pred pár mesiacov zdôraznil, že treba využiť všetky dostupné riešenia a zdroje na to, aby sa Trnavčanom minimalizoval čas a prostriedky na presun v rámci mestských zón, a tiež na prejazd mestom, ktorého tvar zahŕňa symetrické centrum so symetrickou zónovou zástavbou okolo neho.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Polícia policajné auto pomáhať a chrániť
  2. Stanislav Onderišin.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Prelom v trnavskej doprave? Združenie Trnava pre každého predstavilo ekologický autobus

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti