eReport.sk
Silvia Manduľáková. Foto: fb/eductech.sk

Absolútnou Slovenkou roka 2023 je Silvia Manduľáková

Galavečerom v budove Slovenskej filharmónie vyvrcholil v piatok večer 15. ročník čitateľskej ankety Slovenka roka. Titul Absolútna Slovenka roka 2023 získala Silvia Manduľáková, ktorá viac ako desaťročie pracuje na zvýšení kvality technického vzdelávania v základných školách na Slovensku. Zakladateľka neziskovej organizácie Eductech získala prvenstvo aj v kategórii podpora mladých talentov.

Ocenenie v kategórii biznis a manažment dostala Denisa Kanásová, majiteľka strojárskej firmy, ktorá je relevantným hráčom vo výrobe tlakových zariadení pre farmaceutický, chemický a recyklačný priemysel. V oblasti športu zvíťazila Mária Potočná, bývalá kajakárka, úspešná trénerka vodných športov. Ako matka vychovala štyroch synov, všetci sú vodáci, z toho dvaja bývalí reprezentanti Slovenska v kanoistike.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. O zlých politikoch a modlách
  2. Lepšie ako nič?
  3. Nové policajné autá
  4. Vy nás čítate a my vám ďakujeme!
  5. Patova situácia
  6. Kollár je zhrozený

Cenu získala aj režisérka Dvorského

Za oblasť médiá a komunikácia získala cenu moderátorka Iveta Malachovská. Tá minulý rok prekvapila aj ako režisérka a producentka filmu Peter Dvorský. Prvenstvo v kategórii kultúra a umenie patrí speváčke Dare Rolins. V kategórii veda a výskum uspela profesorka teórie štátu a práva Gabriela Dobrovičová, ktorá v súčasnosti pôsobí ako vedúca osobnosť výskumného tímu zloženého z právnikov a informatikov zameraného na riešenie problematiky umelej inteligencie a jej využitia v rozhodovacej činnosti súdov.

V kategórii vzdelávanie je Slovenkou roka Viera Peterková, dekanka Pedagogickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave, ktorá sa príprave učiteľov venuje vyše 22 rokov. Významnou mierou prispela k akreditácii unikátneho študijného program slovenský jazyk v komunikácii nepočujúcich. V kategórii zdravotníctvo zvíťazila Mária Katuščáková, primárka kliniky liečebnej rehabilitácie v Košiciach.

Projekt Láskavosť cez sladkosť

Za oblasť charity a sociálnej práce patrí ocenenie Kataríne Novotovej, autorke projektu „láskavosť cez sladkosť“. V nej počas pandémie spojila ženy z celého Slovenska. Strávila tiež niekoľko dní na slovensko-ukrajinskej hranici, kde spolu s dobrovoľnými „kuchármi bez hraníc“ varila a vydávala stravu pre ľudí utekajúcimi pred vojnou.

Mimoriadne ocenenie za celoživotný prínos pre Slovensko udelila nominačná komisia tento rok výkonnej riaditeľke Ligy proti rakovine Eve Kováčovej. Ako aj dlhoročnej redaktorke týždenníka Slovenka Kataríne Hanzelovej.

Rozhodujú diváci

Anketa Slovenska roka je pokračovaním podujatia, ktoré týždenník Slovenka organizoval v minulosti pod názvom Žena roka a Muž roka. O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodujú diváci RTVS formou sms hlasovania a čitatelia Slovenky prostredníctvom kupónov, ako aj internetového hlasovania na www.slovenkaroka.sk.

Program galavečera sa niesol v znamení 15. výročia ankety, 75 rokov týždenníka Slovenka a rovnakého výročia Umeleckého súboru Lúčnica.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Absolútnou Slovenkou roka 2023 je Silvia Manduľáková

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre