eReport.sk
Lepšie ako nič?
Na kombosnímke zľava Eduard Heger a Boris Kollár. Foto: tasr

Demokrati chcú odvolať Kollára! Prezradili, čo tým chcú dosiahnuť

Poslankyne Národnej rady (NR) SR, ktoré pôsobia v mimoparlamentnej strane Demokrati, chcú iniciovať mimoriadnu schôdzu na odvolávanie predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina). Zatiaľ majú približne 20 podpisov z potrebných tridsiatich na to, aby podali návrh.

Kollára chcú odvolávať pre kauzu fyzického napadnutia jeho bývalej partnerky. Podpisy podľa poslankyne Anny Miernej majú od poslancov, pôsobiacich v strane Demokrati, od Tomáša Valáška (nezaradený), pridali sa tiež niekoľkí poslanci za OĽANO, no SaS sa podľa Miernej nepridala. Odvolávaním chcú vyslať signál, že akékoľvek násilie je netolerovateľné. ,,Pre mňa je problém to, čo urobil predseda parlamentu, a že zopakoval, že by to znova urobil,“ povedala poslankyňa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  2. Vláda progresívcov?
  3. NAKA

Odmietol jej obvinenia

Na odstúpenie vyzvali Kollára v uplynulých dňoch viaceré strany. Šéf NR SR z funkcie odísť nemieni. Kollár o spore s bývalou partnerkou Barborou Richterovou hovoril na tlačových konferenciách, kde okrem iného priznal, že ju pred 12 rokmi udrel potom, ako ohrozila ich dieťa. Zároveň odmietol jej obvinenia, za ktorými vidí kampaň na jeho očiernenie. Trvá na tom, že v záujme ochrany dieťaťa konal správne a pokiaľ by chcel niekto ublížiť jeho dieťaťu, urobí to znova. Kollár zároveň v piatok podá trestné oznámenie na Richterovú a na ďalšie neznáme osoby, ktoré podľa jeho slov stoja za medializovanou kauzou o jej údajnom sledovaní.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Demokrati chcú odvolať Kollára! Prezradili, čo tým chcú dosiahnuť

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie