eReport.sk
Nové policajné autá
Ilustračné foto: tasr

Policajti dostali nové, kvalitné a moderné autá. Hradené sú zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti SR

Ministerstvo vnútra pokračuje v masívnej obnove vozového parku Policajného zboru. Ďalšie nové autá kategórie SUV BMW X3 PHEV a SUV KIA Sportage PHEV boli dnes prerozdelené v rámci všetkých krajov. Zlepšujú tak pracovné podmienky na prácu policajtov, nakoľko mnohé autá v teréne mali najazdených aj niekoľko stotisíc kilometrov. Vozidlá, ktoré si dnes policajti prevzali, sú zakúpené zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti SR.

Novú várku 19 kusov vozidiel BMW X3 v policajnej verzii si dnes prevzali príslušníci Policajného zboru v rámci krajov Košice – 4 ks, Prešov – 2ks, Banská Bystrica- 2 ks, Žilina- 2ks, Bratislava-3ks, Trenčín -2ks Trnava-2ks, Nitra-2ks. Ďalších 10 ks vozidiel KIA Sportage v civilnej verzii so skrytým zvukovo- svetelným výstražným zariadením za účelom plnenia služobných úloh Polície SR a útvarov MV SR bolo prerozdelených medzi kraje.

Autá sú dodávané postupne

Ministerstvo vnútra na základe verejného obstarávania ukončeného v októbri 2022 zakúpilo celkovo 120 kusov vozidiel kategórie BMW X3 PHEV, následne v novembri 2022 zakúpilo ďalších 57 kusov vozidiel KIA Sportage PHEV. Ide o vozidlá kategórie SUV 4×4 plug – in hybrid. Autá sú dodávané a prerozdeľované postupne. Nákupom najmodernejšej techniky znižujeme náklady na servis a údržbu. Autá majú lepší prejazd terénom, sú výkonnejšie, viditeľnejšie, zvyšujú bezpečnosť posádky.

S určením pre políciu

Cena za vozidlo kategórie BMW X3 PHEV je 72 313,56 s DPH. Cena za vozidlo kategórie KIA Sportage PHEV je 43 200,94 eur s DPH. Vozidlá typu BMW X3 PHEV xDrive 30e boli zakúpené vo výbave so zárukou na 5 rokov/200 000 kilometrov. Vozidlá KIA Sportage PHEV 1,6 TGDI PHEV boli zakúpené vo výbave so zárukou na 7 rokov/150 000 kilometrov. BMW X3 PHEV sú zakúpené aj vo výbave set zimných originálnych diskov s pneumatikami, metalická farba, svetelné a zvukové výstražné zariadenie s určením pre Políciu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  2. Vláda progresívcov?
  3. NAKA

Pre potreby nabíjania

Nový polep Polícia, príprava na rádio stanicu, kamera za čelným sklom, zosilnené poťahy, opačné zapínanie bezpečnostného pásu vzadu, tmavé slnečné fólie, hasiaci prístroj. Pre potreby nabíjania plug-in hybridných vozidiel a elektrických vozidiel máme aktuálne pokrytých 44 lokalít a vybudovaných 160 nabíjacích bodov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Policajti dostali nové, kvalitné a moderné autá. Hradené sú zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti SR

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie