eReport.sk
Eduard Heger
Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger, foto:tasr

Zľakol sa masívneho protestu učiteľov? Heger: Odborári sú pre vládu dôležitým partnerom

Odborári sú pre vládu dôležitým partnerom, pretože sú priamo pri zamestnancoch, majú najlepšie informácie o tom, čo zamestnancov trápi a čo pri svojej práci potrebujú. Uviedol to vo štvrtok predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) na zjazde Konfederácie odborových zväzov (KOZ) SR. Vyzerá to tak, že včerajší masívny protest zamestnancov školstva mal aspoň jeden efekt a to ten, že premiér Heger má v pláne, minimálne podľa jeho slov s odborármi komunikovať.

„Ste kľúčovým partnerom akejkoľvek vlády pre to, ako sa bude krajina vyvíjať z ekonomického, sociálneho hľadiska, pretože na konci dňa sú to práve zamestnanci, ktorí tvoria hrubý domáci produkt, a tým pádom aj úspech danej krajiny. Vy stojíte pri zamestnancoch, ste pre nich bútľavou vŕbou a záleží vám, aby sme sa posúvali dopredu. A v tomto ste moji spojenci,“ zdôraznil Heger.

Vyhovára sa?

Zdôraznil, že Slovensko sa aktuálne nachádza v zložitej situácii, ku ktorej nemalou mierou prispela pandémia, vojna na Ukrajine, ale aj neustále sa zvyšujúca inflácia. „Myslím si, že Slovensko môže byť úspešné iba vtedy, ak budeme spolupracovať. Sme príliš malá krajina na to, aby sme si mohli dovoliť nespolupracovať. Uvedomujem si, že spolupráca sa hľadá ťažko, najmä v situácii, keď prichádza nová vláda, do budovania nových vzťahov zasiahne kríza, pandémia,“ skonštatoval predseda vlády.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zuzana Čaputová.
  2. Toto je ten Budajov vegetarián
  3. Ľudia prechádzajú okolo cenníka čerpacej stanice v centre Ríma v stredu 15. júna 2022.

Chce byť pravidelne prítomný na zasadnutiach Hospodárskej rady

Heger aj pred zástupcami odborárov zopakoval svoj záväzok pravidelne chodiť na zasadnutia Hospodárskej a sociálnej rady SR. „Chcem osobne vidieť, ako s vami rezorty naozaj spolupracujú. Nechcem, aby išlo len o deklarovanú spoluprácu, ale skutočnú spoluprácu, pri ktorej sa poctivo rokuje a vyhrávajú tie najlepšie argumenty, nie najväčšie svaly,“ vyhlásil premiér.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zľakol sa masívneho protestu učiteľov? Heger: Odborári sú pre vládu dôležitým partnerom

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre