tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ilustračné foto: Shutterstock

Svet hudby v slzách: Zomrel svetoznámy spevák a gitarista

Vo veku 79 rokov zomrel v utorok skoro ráno v Madride uznávaný kubánsky spevák, skladateľ a gitarista Pablo Milanés. So správami s odvolaním sa na umelcov oficiálny profil na sociálnej sieti Facebook o prišla zahraničná agentúra. Milanés zomrel v nemocnici, kde bol v posledných dňoch hospitalizovaný, spresnil jeho agent.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ľudia držía fotografiu zosnulej mladej Iránky Mahsá Amíníovej počas protestu pred iránskym veľvyslanectvom v Berlíne.
  2. Na snímke zverejnej ruským ministerstvom obrany ruskí vojaci nabíjajú húfnicu Msta-B kalibru 152.4 mm na neuvedenej lokalite na Ukrajine 10. septembra 2022.
  3. Pohľad na miesto tragédie, ktorá si vyžiadala jednu obeť.

Známy kubánsky spevák a gitarista

Ešte 11. novembra jeho tím informoval, že spevákov zdravotný stav je „stabilný“ a lieči sa zo série opakujúcich sa infekcií, ktoré v posledných mesiacoch ovplyvňovali jeho zdravie. Pablo Milanés sa dostal do popredia po kubánskej revolúcii v roku 1959 a preslávil sa na Kube i mimo nej, keď sa stal vedúcou osobnosťou hudobného hnutia Nueva trova.

Tradičná kubánska hudba

V kontexte Nueva trova bol Milanés považovaný za jedného z tých autorov a interpretov, ktorí majú najbližšie k tradičným koreňom kubánskej hudby, pričom bol otvorený aj iným štýlom, ako je brazílska hudba či blues. Inšpiroval sa a bol ovplyvnený umelcami z rôznych hudobných žánrov z Latinskej Ameriky, Španielska, Portugalska i Portorika.

Koncom novembra mal naplánované koncerty v Španielsku a Dominikánskej republike, ktoré však boli zrušené

Na Kube koncertoval naposledy v júni, po trojročnej prestávke. Tento interpret, známy na Kube ako Pablito, tam vystúpil pred asi 10.000 fanúšikmi.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svet hudby v slzách: Zomrel svetoznámy spevák a gitarista

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku