eReport.sk
Foto: en.wikipedia

Zomrel slávny tuniský herec, zahral si aj s Binocheovou a Funesom


Vo veku 75 rokov zomrel v utorok tuniský herec Hichem Rostom (v prepise z arabčiny: Hišám Rustam), ktorý hral vo filme Anglický pacient a desiatkach ďalších európskych filmov. Jeho smrť oznámilo tuniské ministerstvo kultúry, na ktoré sa odvolala agentúra AFP.

Rostom, považovaný za najvýznamnejšieho tuniského herca svojej generácie, začal svoju kariéru počas štúdií vo Francúzsku, kde študoval literatúru a dejiny divadla – v oboch odboroch získal doktorát. Paralelne so štúdiom sa venoval aj svojím umeleckým ambíciám – pôsobil napríklad ako konferencier v divadle i rozhlasový moderátor.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na nedatovanej snímke Jean-Louis Trintignant počas scény z rakúskeho filmu Amour.
  2. Ilustračné fotoV polovici 70. rokov Rostom „presedlal“ na kinematografiu a počas svojej 50 rokov trvajúcej hereckej kariéry hral v desiatkach tuniských, francúzskych, talianskych, anglických a nemeckých filmov.

Okrem už spomenutého filmu Anglický pacient, v ktorom sa v hlavnej úlohe predstavila francúzska herečka Juliette Binocheová, bola medzi jeho úspešnými filmami aj komédia Paparazzi, ktorú režisér Alain Berberian nakrútil v roku 1998, či dráma Jeana-Jacqua Annauda Čierne zlato z roku 2011 nakrúcaná v Tunisku. V komédii Krídelko alebo stehienko si Rostom zahral aj s francúzskym hercom Louisom De Funesom.

Rostom sa v roku 1988 vrátil do Tuniska a pracoval tam na  filmoch a televíznych reláciách. Venoval sa aj divadelným projektom, pričom bol riaditeľom dvoch ročníkov divadelného festivalu v Kartágu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel slávny tuniský herec, zahral si aj s Binocheovou a Funesom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne