eReport.sk
Ilustračné foto
Ilustračné foto. Zdroj: shutterstock

Zomrel herec a dabér Dalimil Klapka, hlas inšpektora Colomba


Vo veku 89 rokov zomrel v utorok český divadelný a filmový herec Dalimil Klapka. V posledných rokoch čelil mnohým zdravotným komplikáciám, okrem iného trpel rakovinou. TASR o tom informuje na základe správy prevzatej zo spravodajského portálu Novinky.cz.

Dalimil Klapka bol známym hlavne vďaka početným úlohám v dabingu – medzi tie hlavné patria animovaný seriál Simpsonovci či v detektívny seriál Columbo. Narodil sa v roku 1933 v Prahe. Už na gymnáziu sa venoval ochotníckemu divadlu a neskôr vyštudoval Divadelnú fakultu Akadémie múzických umení v Prahe. Tridsaťtri rokov pôsobil v Švandovom divadle v Prahe. Takisto pôsobil v Hudobnom divadle Karlín, v Divadle v Dlouhé, v Činohernom klube, ako aj v Divadle na Fidlovačce. Okrem toho takmer 20 rokov vyučoval herectvo na Pražskom konzervatóriu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ilustračné foto
  2. Hasiči

Čo sa týka filmov, dostával Klapka skôr menšie úlohy. Zahral si napríklad v snímkach Sokolovo, Anna Proletárka, v rozprávke Bajaja a neskôr v komédiách Saturnin, Experti či v pokračovaní známej rozprávky Saxána a lexikón kúziel.

Často hrával v televíznych seriáloch. Stvárnil napríklad  role v seriáloch Tridsať prípadov majora Zemana, Sanitka, Okres na severe, Dobrodružstvá kriminalistiky, Četnícke humoresky či Kriminálka Anděl.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel herec a dabér Dalimil Klapka, hlas inšpektora Colomba

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: