eReport.sk
Kevin Spacey, foto: instagram

Americký herec Kevin Spacey vo štvrtok prestúpi pred súd v Londýne


Britská polícia v pondelok oznámila, že amerického herca Kevina Spaceyho oficiálne obvinila zo sexuálneho napadnutia. Súdne pojednávanie sa uskutoční vo štvrtok pred westminsterským magistrátnym súdom v Londýne, píše agentúra AFP.

Britská kráľovská prokuratúra (CPS) koncom mája oznámila, že  62-ročný Spacey bol obvinený zo sexuálnych trestných činov vrátane napadnutia troch nemenovaných mužov. Spacey v reakcii uviedol, že je z tohto rozhodnutia „sklamaný“, ale sľúbil, že sa dobrovoľne dostaví do Spojeného kráľovstva, aby sa pred súdom bránil. Vo vyhlásení pre televíznu reláciu Good Morning America zároveň vyjadril presvedčenie, že dokáže svoju nevinu.

Obvinenia proti Spaceymu sa prvýkrát objavili v súvislosti s aktivitami hnutia #MeToo, ktoré zaznamenalo mnoho prípadov podozrenia alebo obvinenia zo sexuálneho napadnutia a obťažovania vo filmovom priemysle.

Vznesené obvinenia sa týkajú incidentov, ku ktorým údajne došlo v rokoch 2005, 2008 a 2013 v hlavnom meste Londýn a grófstve Gloucestershire.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Americký herec Kevin Spacey vo štvrtok prestúpi pred súd v Londýne

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: