eReport.sk
Philip Baker Hall, foto:asr

Filmový svet opustila ďalšia osobnosť: Vo veku 90 rokov zomrel známy americký herec


Vo veku 90 rokov zomrel americký filmový herec Philip Baker Hall, známy zo snímok ako Magnólia, Talentovaný pán Ripley, Dogville či Bruce všemohúci. Oznámila to v utorok stanica BBC.

Hall, všeobecne označovaný za charakterového herca, začínal svoju kariéru v divadle; v 70. rokoch sa začal objavovať v malých úlohách v hollywoodskych filmoch ako Kóma a v televíznych seriáloch (MASH alebo Good Times).

Hall účinkoval vo viacerych známych filmoch

Hall bol osadzovaný aj v 80. a 90.rokoch; účinkoval vo filmoch ako Krotitelia duchov 2, Air Force One, The Truman Show alebo Muž, ktorý vedel priveľa. Jeho posledným celovečerným filmom je The Last Word z roku 2018.

Osadzovaný do rôznych seriálov

Medzi jeho televízne seriály ďalej patria Newsroom, Modern Family, Pasadena, Nemocnica Chicago Hope, Miami Vice, Seinfeld, The Library, Advokáti či Západné krídlo.

Hall sa narodil v roku 1931 v americkom štáte Ohio. Zanechal po sebe manželku a štyri dcéry. Skonal v kalifornskom meste Glendale. Bol držiteľom niekoľkých filmových cien vrátane Hollywood Film Award a Florida Film Critics Circle Award.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Filmový svet opustila ďalšia osobnosť: Vo veku 90 rokov zomrel známy americký herec

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: