eReport.sk
Randy Meisner. Foto: fb/rhmeisner

Zomrel zakladajúci člen rockovej skupiny Eagles, ktorú preslávil Hotel California

Vo veku 77 rokov zomrel v stredu v Los Angeles americký spevák a spoluzakladateľ rockovej skupiny Eagles Randy Meisner. Podľa vyhlásenia, ktoré skupina zverejnila na svojej webovej stránke, Meisner zomrel na komplikácie spôsobené chronickou obštrukčnou chorobou pľúc, informovala agentúra AP.

Meisner spolu s Glennom Freyom, Donom Henleym a Berniem Leadonom založili skupinu Eagles v roku 1971.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ubezpečenie zrejme nezabralo
  2. Pellegrini reaguje
  3. Mýtny tender
  4. Ďalší súd mu dal za pravdu

Spoluautor veľkého hitu

Meisner hral na basgitaru a spieval na niekoľkých najobľúbenejších albumoch tejto rockovej skupiny vrátane Eagles, Desperado, On The Border, One of These Nights a Hotel California. Je spoluautorom veľkého hitu skupiny – piesne Take It to the Limit, ktorú aj naspieval.

V roku 1977 Meisner opustil skupinu Eagles, pričom ho v nej nahradil Timothy B. Schmit. Následne Meisner vydal niekoľko sólových albumov.

V roku 1994 Meisnera síce nepozvali na veľké „návratové“ turné Eagles. Ale v roku 1998 sa objavil po boku skupiny na jej slávnostnom uvedení do Rock and rollovej siene slávy v New Yorku. Skupina Eagles ho pozvala aj na svetové turné History of the Eagles v roku 2013. Meisner sa všaknemohol pridať kvôli pretrvávajúcim zdravotným problémom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zomrel zakladajúci člen rockovej skupiny Eagles, ktorú preslávil Hotel California

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre