eReport.sk
Ubezpečenie zrejme nezabralo
Predseda parlamentu Boris Kollár. Foto: nrsr

Kollár otvorene: My makáme, nie sme odkázaní na očierňovanie druhých!

Kollár otvorene. Predseda parlamentu a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár má za sebou pomerne turbulentné obdobie. Už niekoľko mesiacov trvá antikampaň, ktorá sa postupne od jeho osoby rozšírila na celé jeho hnutie. „Kašlem na nich. Nenechám sa zastrašiť. My normálne pokračujeme v našej práci ďalej,“ hovorí Kollár.

Kollár otvorene

Kollár sa už podľa jeho vlastných slov ku kauze posledných mesiacov nechce vracať. Ako sa už viackrát vyjadril, nezmyselné ataky, výmysly, prekrútené pravdy a dvanásť rokov staré prípady nikto nevytiahne len tak pár mesiacov pred voľbami. Prečo takáto nezvyčajne veľká antikampaň práve proti hnutiu Sme rodina? A prečo práve teraz? Kollár v tom má jasno.

„Nič sa nedeje náhodne a ani toto nie je náhoda, ale vedená diskreditačná kampaň s cieľom očierniť naše hnutie a pošpiniť našu prácu. Niekomu jednoducho ležíme v žalúdku. A ja sa tomu ani nečudujem. My sme úspešní v prinášaní riešení, pozmeňujúcich návrhov a nových zákonov. Za nami sú reálne výsledky práce. No a tí, ktorí tie výsledky nemajú, sú potom odkázaní na takéto veci – robenie cirkusu okolo seba, rozoštvávanie, vyťahovanie súkromia a prepieranie špinavej bielizne na verejnosti. Ako keby toto niekoho zaujímalo alebo to niekomu prospelo,“ tvrdí B. Kollár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Taraba informuje. Minister životného prostredia prináša informáciu, ktorý prekvapí
  2. László Sólymos
  3. Je to zradca
  4. Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD)

Faktom je, že hnutiu sa za ostatné tri roky podarilo presadiť viacero sociálnych zákonov, ktoré finančne pomôžu ženám, matkám – samoživiteľkám, mladým rodinám s deťmi, ale aj seniorom.

Za toto všetko sa hnutie pričinilo

Od augusta sa napríklad vďaka hnutiu zvyšuje rodičovský príspevok o 60 eur. Týka sa to až 140-tisíc rodín, ktoré sú aktuálne na rodičovskom príspevku. Hnutiu sa tiež podarilo v tomto roku presadiť zvýšenie prídavku na dieťa na dvojnásobok. „Ich“ obedy zadarmo sú v platnosti od mája. Zaviedli tiež tehotenský príspevok či otcovskú dovolenku. Z dielne hnutia pochádza aj rodičovský bonus, ktorý bol vyplatený prvýkrát v tomto roku 800-tisíc dôchodcom. Vyplatený bol aj mimoriadny 14. dôchodok a v porovnaní s obdobím do roku 2020 aj dvojnásobný 13. dôchodok.

Historická vec, ktorá sa podarila len Kollárovi

Oponenti Kollárovi často vytýkajú, že jeho nosný projekt nájomného bývania bol len rozprávkou pred ostatnými parlamentnými voľbami. Skutočnosť je však taká, že sa práve jemu podarila historicky významná vec, kedy po viac ako 40 rokoch bol parlamentom schválený nový stavebný zákon z dielne jeho hnutia, ktorý nielen radikálne mení celú oblasť výstavby v našich končinách, ale je tiež nevyhnutným predpokladom na spustenie výstavby nájomných bytov.

„Moji oponenti mi môžu vytýkať neštandardný súkromný život, ale jedno mi uprieť určite nemôžu. A to že my v hnutí naozaj „makáme“ a prinášame také zásadné zákony, ktoré ľuďom reálne pomáhajú a uľahčujú im život. Či už ide o sociálne zákony, alebo zákony v oblasti bývania. Nech si aj k téme nájomných bytov hovorí kto chce, čo chce. Realitou je, že my začíname stavať už v tomto roku. Jednoducho som si povedal, že sa tým očierňovaním nedám zastrašiť ani odradiť, ale že budem robiť ďalej. Nakoniec, ľudia si ma zvolili nie preto, aby riešili moje súkromie, ale aby som pre nich niečo urobil. Takže my robíme ďalej,“ povedal na záver B. Kollár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár otvorene: My makáme, nie sme odkázaní na očierňovanie druhých!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie