eReport.sk
foto: facebook J. C.

Zomrel exmanžel Janky Bittó Cigánikovej: Posledné chvíle medzi najbližšími!

Najťažšie obdobie! Saskárka Janka Bittó Cigániková (37) sa okrem napätej situácii v politike musí popasovať aj s ťažkou ranou v jej osobnom živote. Jej exmanžel Jozef Cigánik (†42) roky zvádzal boj s neľútostnou chorobou. Včera večer svoj boj s rakovinou prehral.

Jožko, ako ho liberálka rada volala, trávil posledné minúty života v domácej liečbe. Cigániková nám prezradila, že práve on sám si želal dožiť doma s rodinou. Po hospitalizácii, tak opustil nemocničné múry a za asistencie zdravotníkov trávil čas pri najbližších.

V kruhu rodiny

Špecialisti mu našli prvý nádor v roku 2010 a druhý o dva roky neskôr. Odvtedy bojoval s vážnou chorobou, ktorej včera podľahol. Cigániková nám ešte nedávno prezradila, že sa o exmnažela stará s jeho súčasnou nežnou polovičkou Kikou. Rodina vedela, že Jozef sa nachádza v poslednom štádiu choroby. V poslednej etape šírenia choroby dokonca upadol do bezvedomia. Najbližší tak už čakali na najhoršie.

Jozef Cigánik – Foto: FB/JC

Ťažký boj

Najťažšie je to pre jeho manželku Kiku. Chcem jej takto vyjadriť obdiv. Zvláda to úžasne a je to úžasná a silná žena. Uvedomujeme si, že to bude ťažké aj pre naše spoločné deti, ale spolu aj s jeho súčasnou manželkou to budeme musieť zvládnuť, Veď čo iné nám zostáva,” povedala nám emotívne pred niekoľkými dňami saskárka. Politička má s Jozefom dvoch synov.

Jozef Cigánik. – Foto: FB/JC

Posledné zbohom

Samotný Jožko zrejme už vedel, že jeho dni na tomto svete sa chýlia ku koncu, pretože sa s kamarátmi a blízkymi rozlúčil koncom apríla na sociálnej sieti. „Už necítim nič, ani sladké, slané, smäd, hlad, už len strach, ničotu a bolesť stupňujúcu sa každým dňom. Už päť mesiacov je tomu, čo som sa vôbec nezasmial. Vďaka rozširujúcemu sa nádoru, ktorý ma v blízkej dobe zabije a ktorý zo mňa spravil 69 kilovú nechodiacu trosku, som dostal obojstranný masívny zápal pľúc a každým nádychom lapám po vzduchu a ani nevládzem písať tieto slová a skončím možno v umelom spánku na ventilácii, z ktorého sa pravdepodobne už nepreberiem,” opisoval svoju ťažkú situáciu Cigánik pred niekoľkými týždňami.

Jozef sa rozlúčil s kamarátmi na sociálnej sieti. – Foto: FB/JC

„Priatelia mám Vás rád, Vy viete ktorí to ste a vážte si každý jeden deň, pretože ak ste sa ráno zobudili a ste zdraví, je to to najkrajšie, čo sa Vám mohlo stať. Majte sa radi, odpúšťajte si a pomáhajte si. Život je krátky na to, aby ste žili v zášti a v zlobe. Toto je možno moje posledné zbohom,” písal v emotívnom zbohom Jozef. Pod statusom sa podpísal skratkou, pod ktorou ho poznali najbližší: “Váš Cigo”.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport