eReport.sk
Cvičenie vo fitness centre.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Primár to už nevydržal: Kakáme si do úst!

Dnešným dňom vstúpilo päť okresov v rámci covid automatu do čiernej farby. Pre obyvateľov týchto regiónov to znamená množstvo obmedzení. Týkajú sa aj očkovaných. Nie každý s tým však súhlasí. Postup kritizuje aj známy lekár Milan Kulkovský.

„Akosi sa nedokážem stotožniť s výraznými obmedzeniami, ktoré platia pre všetkých, vrátane očkovaných, v čiernych okresoch. Iste, epidemiologická situácia v nich nie je dobrá a reagovať treba, no nie tak, že berieme jeden z motivačných dôvodov prečo sa dať zaočkovať – slobodu,“ uviedol na sociálnej sieti primár z považskobystrickej nemocnice.

– Foto: korona.gov.sk

Na jednej strane neobmedzíme pohyb, vlaky a autobusy môžu byť plné neočkovaných osôb, z ktorých časť si z dôvodu „nulitnosti” zákonov nedá na svoju tvár ani rúško, nie to ešte respirátor. Aj v čiernych okresoch povolíme v istej podobe hromadné podujatia (maximálne 100 očkovaných), bohoslužby (maximálne 100 očkovaných + možnosť účasti aj pre testovaných či netestovaných). No a na druhej strane v čiernych okresoch zakážeme aj očkovaným vstup do fitnesscentier a wellnes,“ krúti hlavou lekár, ktorý to považuje za trest pre očkovaných, ktorí navyše dbajú o svoje zdravie a budovanie imunity.

– Foto: korona.gov.sk

S prepáčením, ale niekedy to vyzerá tak, že si, slušne povedané, kakáme do úst. Veď aký je predpoklad, že sa väčšinou mladý očkovaný a športovo založený človek nakazí od ďalšieho očkovaného? Alebo že skončí v nemocnici s COVID-19? Stojme si za tým, že očkovanie chráni…a ukazujme to aj skutkami,“ pripomenul.

Primár podporuje majiteľov fitnescentier v boji, aby došlo k ústupkom smerom k očkovaným. Zdôraznil tiež, že čoskoro budú ľudia vo veľkom cestovať z dôvodu Dušičiek. Preto sa mu nepáči, že niekoľko očkovaných ľudí nebude mať v čiernych okresoch prístup do fitnescentra.

Čítajte viac:

  1. Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Primár to už nevydržal: Kakáme si do úst!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport