eReport.sk
Na snímke fotografia a zapálené sviečky pred Prezídiom Policajného zboru na Račianskej ulici v Bratislave na počesť zosnulého bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského 3. januára 2021. Lučanský zomrel v stredu 30. decembra 2020.
Na snímke fotografia a zapálené sviečky pred Prezídiom Policajného zboru na počesť zosnulého bývalého policajného prezidenta generála Milana Lučanského. Foto: tasr

V Martine sa bude konať spomienka na gen. Lučanského. Advokát prehovoril o závažných faktoch!

Znalecký posudok odhalil mnohé. Aj keď mnohí politici z predchádzajúcej vládnej garnitúry, i „nezávislí“ pisatelia mainstreamu svorne tvrdia, že neexistujú žiadne pochybnosti o tom, že bývalý policajný prezident gen. Milan Lučanský vo výkone väzby spáchal samovraždu, v prípade stále existuje mnoho nezodpovedaných otázok. Pri smutnom výročí Lučanského smrti o nich prehovoril obhajca rodiny doktor Miroslav Radačovský.

Mohlo by vás zaujímať

  1. ÚŠP je rajom kajúcnikov
  2. A. Lučanský
  3. Na snímke fotografia a zapálené sviečky pred Prezídiom Policajného zboru na Račianskej ulici v Bratislave na počesť zosnulého bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského 3. januára 2021. Lučanský zomrel v stredu 30. decembra 2020.
  4. Klamal verejne Hamran? Advokát Ribár upozorňuje na okolnosti rýchleho prevelenia Štefana Hamrana do Popradu.

Obeť nenávisti

„Dňa 30.12.2023 uplynú tri roky od smrti p. generála Milana Lučanského. Pán generál Lučanský sa stal obeťou nenávisti, pomstychtivosti a boja o moc slovenských politikov,“ začal advokát svoje vyjadrenie.

Pripomenul, že bezprostredne po jeho smrti bola bývalou ministerkou spravodlivosti zriadená „politická komisia.“

„Ktorá v priebehu niekoľkých týždňov vypracovala neodbornú a právne neakceptovateľnú správu, ktorá konštatovala, že gen. Lučanský spáchal samovraždu.“

A tiež zvláštneho vyšetrovania..

„Trojročné vyšetrovanie, vykonanie množstva dôkazov, vypočutie stovky svedkov, vypracovanie množstva znaleckých posudkov, odborných vyjadrení, však doposiaľ nepreukázalo, čo bolo skutočnou príčinou a dôvodom smrti gen. Lučanského.

Len pre porovnanie. Na pripojenej fotografii držím v rukách niekoľkostranovú záverečnú správu politickej komisie a pred sebou na stole mám len časť niekoľko stoviek strán vyšetrovacieho materiálu v tejto veci,“ skonštatoval doktor Radačovský.

Na obrázku môže byť 1 osoba, učím sa, žehlička a stôl

Znalecký posudok odhalil mnohé

Právny zástupca pozostalej rodiny uviedol, že nepokladá za správne, aby zverejňoval mnohé skutočnosti, kým vyšetrovanie nebolo ukončené.

Dodal ale, že „vzhľadom na verejné vyhlásenia bývalej ministerky Kolíkovej, niektorých politikov a médií,“ niektoré uvedie.

„K smrti gen. Lučanského došlo udusením. Toto nie je sporné. Bývalá ministerka, niektorí politici a médiá tvrdia, že k uduseniu došlo obesením, pretože to vyplýva zo znaleckého posudku o príčine smrti. Zo znaleckého posudku, vykonaného v súlade so zákonom, to však nevyplýva.“

„Chýbajú totiž znaky nevyhnutné pre záver, že k uduseniu došlo obesením a to predovšetkým škrtiaca ryha na krku nebohého. Až „doplnením“ znaleckého posudku o niekoľko dní sa zrazu konštatuje, že škrtiaca ryha na krku sa dodatočne objavila,“ upozornil Radačovský.

Ktorý ďalej podotkol, že „doplnený znalecký posudok bol vykonaný v rozpore so zákonom a nemôže slúžiť ako dôkaz, na základe ktorého by bolo možné konštatovať, že gen. Lučanský spáchal samovraždu obesením.“

„Naviac, aj z výpovedí viacerých svedkov, ktoré som navrhol vypočuť, vyplýva, že na krku nebohého žiadne znaky, svedčiace pre obesenie, nevideli.“

O krokoch ZVJS

Advokát sa vyjadril i k prípadnej zodpovednosti príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže. (ZVJS)

„Nikdy som nevyslovil názor, ani sa nevyjadril, že poranenia a smrť gen. Lučanského mali spôsobiť príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže,“ uviedol, A doplnil, že to boli OČTK, ktorá začali a pokračujú v trestnom stíhaní proti „doposiaľ nestotožneným osobám v postavení príslušníkov ZVJS.“

Radačovský taktiež skonštatoval, že jeho úlohou ani nie je skúmať, či vyšetrovať, kto poranenia a smrť gen. Milana Lučanského mohol, alebo nemohol spôsobiť:

„Pre mňa a pre rodinu poškodených je dôležité to, že na základe mnou navrhovaných dôkazov a ďalších skutočností, podľa môjho názoru, nevyplýva, aby si poranenia a smrť gen. Lučanský spôsobil sám.“

Pietna spomienka

Na smutné tretie výročie úmrtia muža, ktorý bol počas výkonu väzby v súlade so zákonom a v očiach zákona nevinný a za ktorého zdravie a život, počas výkonu väzby PLNE ZODPOVEDAL ŠTÁT, sa bude zajtra, t. j. 30.12.2023 konať pietna spomienka.

Uskutoční sa na cintoríne v Martine o 15. 00 hod.

Zdroj: FB M. Radačovský


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Martine sa bude konať spomienka na gen. Lučanského. Advokát prehovoril o závažných faktoch!

Odoberať
Upozorniť na
12 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie