eReport.sk
Jana Bittó - Cigániková (SaS).
Jana Bittó - Cigániková (SaS). Foto: tasr

Cigániková: Trpieť budú pacienti, vláda opäť zlyhala

Trpieť budú pacienti. Vláda v zdravotníctve zlyháva, trpieť budú pacienti. Uviedla to poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková. Vládny kabinet podľa nej priznáva manažérske zlyhania, ktoré môžu viesť k strate veľkej časti financií z plánu obnovy. Pre omeškania je ohrozená aj výstavba nemocnice Rázsochy.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Lengvarský všetkých prekvapil
  2. Pellegrini apeluje na Čaputovú
  3. Vakcíny ako biologická zbraň?

Zablokovaný prístup

Bittó Cigániková skonštatovala, že problém vznikol, keď sa zablokoval prístup neštátnych poskytovateľov zdravotnej starostlivosti k plánu obnovy. Preferovanie projektov štátnych nemocníc podľa nej pokračuje. „Vedenie hnutia OĽANO sa jednoducho rozhodlo, že hoci neštátni poskytovatelia zabezpečujú zdravotnú starostlivosť na väčšine územia SR, nemajú na nič nárok, a tak sa môže stať, že o peniaze z plánu obnovy prídeme,“ poznamenala.

Krízové opatrenie

Vláda v stredu (25. 1.) schválila krízové opatrenia pre projekty v zdravotníctve z plánu obnovy z dielne Úradu vlády SR. Majú zabezpečiť dosahovanie míľnikov a cieľov, ktoré sú podmienkou na financovanie projektov. Dočasne poverený šéf rezortu Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) sa neobáva, že by Slovensko o peniaze prišlo.

Vozidla pre štátne záchranky

Ministri zároveň v stredu určili štátne záchranky ako priamych prijímateľov prostriedkov v rámci výzvy na obnovu vozového parku. Majú dostať vyše 22 miliónov eur na 197 nových vozidiel. „K novým sanitkám sa však dostanú len pacienti z Bratislavy a Košíc, lebo tu pôsobia štátne záchranky.

Neštátne neuvidia ani cent

Neštátne, ktoré sa rovnako starajú o pacientov a zachraňujú životy, neuvidia ani cent,“ poukázala poslankyňa s tým, že záchranky v Košiciach a Bratislave spolu nezabezpečujú ani len polovicu záchranárskych posádok na Slovensku.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cigániková: Trpieť budú pacienti, vláda opäť zlyhala

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti