eReport.sk
Za ženy nerozhodujeme
Jana Bittó Cigániková (SaS). Foto: tasr

Cigániková: Trpieť budú pacienti, vláda opäť zlyhala


Trpieť budú pacienti. Vláda v zdravotníctve zlyháva, trpieť budú pacienti. Uviedla to poslankyňa za SaS Jana Bittó Cigániková. Vládny kabinet podľa nej priznáva manažérske zlyhania, ktoré môžu viesť k strate veľkej časti financií z plánu obnovy. Pre omeškania je ohrozená aj výstavba nemocnice Rázsochy.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Lengvarský všetkých prekvapil
  2. Do koalície s TÝMITO stranami Hlas nepôjde!
  3. Vakcíny ako biologická zbraň?

Zablokovaný prístup

Bittó Cigániková skonštatovala, že problém vznikol, keď sa zablokoval prístup neštátnych poskytovateľov zdravotnej starostlivosti k plánu obnovy. Preferovanie projektov štátnych nemocníc podľa nej pokračuje. „Vedenie hnutia OĽANO sa jednoducho rozhodlo, že hoci neštátni poskytovatelia zabezpečujú zdravotnú starostlivosť na väčšine územia SR, nemajú na nič nárok, a tak sa môže stať, že o peniaze z plánu obnovy prídeme,“ poznamenala.

Krízové opatrenie

Vláda v stredu (25. 1.) schválila krízové opatrenia pre projekty v zdravotníctve z plánu obnovy z dielne Úradu vlády SR. Majú zabezpečiť dosahovanie míľnikov a cieľov, ktoré sú podmienkou na financovanie projektov. Dočasne poverený šéf rezortu Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) sa neobáva, že by Slovensko o peniaze prišlo.

Vozidla pre štátne záchranky

Ministri zároveň v stredu určili štátne záchranky ako priamych prijímateľov prostriedkov v rámci výzvy na obnovu vozového parku. Majú dostať vyše 22 miliónov eur na 197 nových vozidiel. „K novým sanitkám sa však dostanú len pacienti z Bratislavy a Košíc, lebo tu pôsobia štátne záchranky.

Neštátne neuvidia ani cent

Neštátne, ktoré sa rovnako starajú o pacientov a zachraňujú životy, neuvidia ani cent,“ poukázala poslankyňa s tým, že záchranky v Košiciach a Bratislave spolu nezabezpečujú ani len polovicu záchranárskych posádok na Slovensku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Cigániková: Trpieť budú pacienti, vláda opäť zlyhala

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne