eReport.sk
Ubezpečenie zrejme nezabralo
Predseda parlamentu Boris Kollár. Foto: nrsr

Kollár: Cirkus pokračuje. Tentokrát zo strany opozície! Volá po predčasných voľbách a zároveň ich bojkotuje

Cirkus pokračuje. Podľa predsedu parlamentu Borisa Kollára je absurdné, že opozícia nepodporila ústavnú zmenu k skracovaniu volebného obdobia.

Cirkus pokračuje

Včera bola parlamentnou väčšinou bývalej koalície (92 poslancov) schválená ústavná zmena k skráteniu volebného obdobia uznesením parlamentu. Podpora pre túto ústavnú zmenu nakoniec neprišla z radov opozície, ktorá po predčasných voľbách až doteraz volala zo všetkých najviac. Dôvodom je to, že sa do ústavnej zmeny nedostala možnosť skrátiť volebné obdobie aj referendom. Predseda parlamentu hovorí, že nechápe pohnútky opozície a nerozumie ich jednaniu.

Bojkot opozície?

„Robert Fico najviac vykrikuje, že chce predčasné voľby a keď má konečne možnosť podporiť ústavnú zmenu, aby sa predčasné voľby mohli konať, tak za ňu nezahlasuje. Lebo v tom nie je aj referendum. Pánovi Ficovi asi nedochádza, že ak by sa nenašlo tých 92 poslancov z radov bývalej koalície, neboli by žiadne predčasné voľby. Nastúpila by na jeden celý rok úradnícka vláda pani prezidentky. Takže toto vlastne chce? Je absurdné, čo momentálne opozícia a menovite strana Smer predvádza,“ hovorí predseda parlamentu.

Nevedia sa dohodnúť?

Zdá sa, že Robert Fico mení názor na otázku predčasných volieb podľa situácie, v ktorej sa práve nachádza. V minulosti, ako premiér, vyhlasoval, že skrátenie volebného obdobia je puč, štátny prevrat. Dnes tvrdí, že je to najvyššia forma demokracie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V Smere stojíme za Slovenskom
  2. Hlas-SD: Heger urobil podvod na voličoch
  3. Čaputová šokuje

Teraz, keď má pán Fico možnosť za skrátenie volebného obdobia zahlasovať, tak to neurobí. Ako keby si neuvedomoval, že ak by ústavná zmena neprešla, čakali by sme ďalší rok v chaose a v provizóriu až do riadnych volieb. O čo sa Robert Fico snaží? Čo vlastne je jeho cieľom? Prečo klame svojich voličov? Ja to pokladám za manipuláciu a totálnu neserióznosť z jeho strany smerom k jeho vlastným voličom,“ hovorí B. Kollár.

Vytváraný chaos členmi OĽANO a SaS

Podľa Kollára, ak doteraz vytvárali chaos nemenovaní členovia koalície, predovšetkým z radov OĽANO a SaS, na čo s takou obľubou upozorňovali predstavitelia opozície, dnes im práve oni výborne sekundujú a v nemalej miere prispievajú k pokračovaniu cirkusu na slovenskej politickej scéne, ktorý doteraz tak vehementne odsudzovali.

Kollár hovorí o kompromise

Som zvedavý, ako sa pán Fico najbližšie postaví k hlasovaniu o termíne predčasných volieb. Či bude schopný kompromisu a podporí akýkoľvek termín v záujme konania predčasných volieb. Alebo bude z nejakých zvláštnych pohnútok aj toto hlasovanie bojkotovať a prispievať tým k pokračujúcej neistote a totálnej anarchii, do ktorej sa môžeme dostať,“ povedal na záver Boris Kollár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár: Cirkus pokračuje. Tentokrát zo strany opozície! Volá po predčasných voľbách a zároveň ich bojkotuje

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php