eReport.sk
Zločiny Ruska na Ukrajine
Nemecký kancelár Olaf Scholz počas prejavu na otvorení 59. Mníchovskej bezpečnostnej konferencie v Mníchove 17. februára 2023. Foto: tasr/ap

Zhrozený Scholz: Útok na priehradu je ďalším z ruských zločinov páchaných na Ukrajine!

Zločiny Ruska na Ukrajine? Ruský útok na priehradu Nova Kachovka v juhoukrajinskej Chersonskej oblasti sa zaradil medzi množstvo zločinov páchaných na Ukrajine ruskými vojakmi, ktorí namiesto vojenských cieľov útočia na civilistov, uviedol v utorok nemecký kancelár Olaf Scholz.

„Zločiny Ruska“

„Toto je niečo, čo patrí k zločinom, ktoré spáchali ruskí vojaci na Ukrajine a je súčasťou spôsobu vedenia vojny, v rámci ktorého sa útočí na civilné ciele – mestá, dediny, nemocnice, školy,“ podotkol Scholz. Útok na veľkú ukrajinské vodné dielo však napriek tomu podľa neho dáva celej vojne novú dimenziu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Cenzurovať je demokratické
  2. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane
  3. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov
  4. intenzívna podpora Ukrajiny

Moskva a Kyjev sa navzájom obviňujú

Z poškodenia priehrady Nova Kachovka, ku ktorému došlo v utorok, sa navzájom obviňujú Moskva a Kyjev. Ukrajina obvinila Rusko, že priehradu zničilo, aby spomalilo ofenzívne akcie ukrajinskej armády v oblasti. Moskva zo zodpovednosti za poškodenie priehrady viní jednotky Kyjeva, ktoré ju vraj ostreľovali.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zhrozený Scholz: Útok na priehradu je ďalším z ruských zločinov páchaných na Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php