eReport.sk
Zelenskyj žiada ďalšie zbrane
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr/ap

Zelenskyj: Ruskí teroristi vyhodili do vzduchu priehradu Nova Kachovka, svet musí konať!

Ukrajina v utorok ráno obvinila Rusko, že vyhodilo do vzduchu veľkú priehradu Nova Kachovka na rieke Dneper v južnej Chersonskej oblasti, a nariadila evakuácie ľudí zo záplavových zón. Informovala o tom tlačová agentúra AP. Priehrada sa nachádza v tej časti Chersonskej oblasti, ktorú okupujú ruské sily.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Takto sa prezident chovať nemá
  2. Cenzurovať je demokratické
  3. Ľudovít Ódor a jeho noví spolupracovníci počas slávnostného vymenovávania členov novej vlády. Foto: tasr

Evakuácia

Ukrajina vyzvala obyvateľov ďalej popri rieke Dneper, aby sa evakuovali, a varovala pred záplavami na územiach po prúde.

Ukrajinské ministerstvo vnútra apelovalo na obyvateľov desiatich dedín na pravom brehu rieky a niektorých častí mesta Cherson, aby si zhromaždili základné dokumenty a domáce zvieratá, vypli domáce spotrebiče a odišli. Zároveň ministerstvo varovalo pred prípadnými dezinformáciami.

Ďalší útok agresora

„Vodná elektráreň Kachovka. Ďalší vojnový zločin, ktorý vykonali ruskí teroristi. Prezident zvolal Národnú bezpečnostnú radu,“ uviedol šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak na platforme Telegram.


Moskvou dosadené miestne úrady v utorok potvrdili, že časť priehrady Nova Kachovka bola „čiastočne zničená“. TASR informuje na základe správy agentúry AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj: Ruskí teroristi vyhodili do vzduchu priehradu Nova Kachovka, svet musí konať!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php