eReport.sk
generálny prokurátor SR Maroš Žilinka

Žilinka v odkaze popiera špekulácie: Kandidovať na prezidenta neplánuje!

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes vystúpil s mimoriadne dôležitým vyhlásením, ktoré avizoval už pred niekoľkými dňami. Šéf Generálnej prokuratúry sa v ňom vyjadril k viacerým udalostiam, k útokom na jeho osobu, či k podkopávaniu dôvery v jeho samotného, či v inštitúciu, ktorú vedie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. lipšic s todovou su sklamani
  2. Žilinkov apel na stretnutí právnych expertov
  3. Eduard Chmelár
  4. Na kombosnímke zľava Zuzana Čaputová a Maroš Žilinka.

V plodnom vyhlásení sa Žilinka vyjadril i k rozhodnutiam prezidentky, či k vyjadreniam exkoaličných poslancov, najmä k vyhláseniam Juraja Šeligu (Demokrati), ktorý z pozície radového poslanca Národnej rady Slovenskej republiky, Žilinku vehementne kritizuje.

Popiera

Už o pár mesiacov máme na programe ďalšie voľby. Tentoraz si Slováci budú voliť prezidenta republiky. Po tom, čo Zuzana Čaputová vyhlásila, že v týchto voľbách nebude bojovať o obhajobu svojej funkcie, špekuluje sa, kto by ju mal nahradiť. Medzi možnými nástupcami sa spomína i meno samotného šéfa GP Maroša Žilinku. Ten vo svojom dnešnom vyhlásení prilial ešte trocha oleja do pomyselného ohňa špekulácii, keď povedal, že v kruhu svojich blízkych prijal zásadné rozhodnutie, s ktorého výsledkom informuje verejnosť už čoskoro.

Foto: fb/maroszilinka

Žilinka v odkaze popiera špekulácie

To vzbudilo pozornosť najmä v médiách, ktoré hneď mysleli na to, že Žilinka ohlási svoju kandidatúru na prezidenta. Teraz však všetko dementuje. „Vzhľadom na šíriace sa špekulácie považujem za potrebné celkom jasne povedať, že moje osobné rozhodnutie, o ktorom som dnes hovoril na tlačovom vyhlásení, sa netýka mojej možnej kandidatúry na post prezidenta SR, ktorú som už v minulosti jasne odmietol,“ napísal Maroš Žilinka na sociálnej sieti.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žilinka v odkaze popiera špekulácie: Kandidovať na prezidenta neplánuje!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php