eReport.sk
Žiada „respirátorovú amnestiu“
Respirátor. Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Žiada „respirátorovú amnestiu“. Právnik Weis: Len idiot a imbecil ich bude po TOMTO nosiť!

Žiada „respirátorovú amnestiu“! Známy právnik a komentátor verejného diania Peter Weis slovenskej verejnosti predstavil výsledky podstatnej štúdie. Tú uverejnil portál apcjournals.org. Autormi sú uznávaní odborníci z viacerých zahraničných univerzít. Najmä kanadských. Závery ukazujú, že respirátory nie sú v boji proti ochoreniu Covid-19 výrazne účinnejšie ako klasické medicínske rúška.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zbavuje sa Únia vakcín?
  2. čína uvoľnuje protipandemické opatrenia
  3. Právnik Schmidt pre eReport o petícii na vyvodenie zodpovednosti voči predsedníčke EK: Nebudeme mlčať!
  4. vedec spolupracoval s wuchanom

Opatrenia slovenskej vlády, ktoré občanov nútili nosiť respirátory a trestali ich za ich nenosenie, neboli teda pravdepodobne postavené na odborných základoch. Weis teraz žiada „respirátorovú amnestiu“ pre všetkých, ktorí boli sankcionovaní na základe toho, že respirátory z rôznych dôvodov odmietali.

Nie je vraj čo dodať, ani na čo čakať

„Na základe tejto štúdie je najvyšší čas, aby všetci, ktorí boli perzekuovaní za nenosenie respirátorov, boli komplexne priestupkovo amnestovaní. Nie je čo dodať, ani na čo čakať. Komplexné dáta hovoria sami za seba. N95 boli zbytočné a neúčinné. Len idiot, prípadne imbecil bude po tejto štúdii naďalej dobrovoľne chodiť v respirátore,“ uviedol Weis vo svojom najnovšom blogu.

Opatrenia bez medicínskeho základu

Počas najvyšších vĺn covidu sme videli aj zábery, na ktorých policajti zaobchádzali s ľuďmi naozaj nešetrne. Často pri tom stačilo len to, že si odmietli nasadiť respirátor. Napríklad v obchode s potravinami. Svoju kritiku si od skúseného právnika odniesol aj Úrad verejného zdravotníctva SR. Práve tento úrad, ktorý vedie Ján Mikas, k príslušným opatreniam vydával vyhlášky.

Opatrenia napriek tomu splnili svoj účel. V mentálnej rovine. Ukázali ľuďom, aký je rozdiel medzi slepou poslušnosťou bez otázok a racionálnou zákonnosťou na strane druhej.

Advokát Peter Weis.

„Nám neostáva nič iné, iba poďakovať sa Úradu verejného zdravotníctva SR za zavedenie opatrení bez medicínskeho základu a Ústavnému súdu SR za to, že sa nepustil do preskúmavania opatrení aj z tohto uhla pohľadu, politickým stranám, že nepodávali návrhy k jednotlivým vyhláškam na Ústavný súd SR a tým mu ponechali otvorené únikové cesty. Vo svetle nových, avšak predvídateľných skutočností, si teraz všetci kompetentní môžete sypať popol na hlavu,“ pokračoval Weis.

Poslušnosť vs. racionalita

Ľudia si počas covidových opatrení mohli vybrať dve cesty – poslúchať, alebo rozpútať osobnú rebéliu. Na Slovensku sa prakticky nediskutovalo o výhodách a nevýhodách jednotlivých opatrení. A už vôbec nie o ich reálnej medicínskej podstate. Vláda vyžadovala predovšetkým poslušnosť, s čím súvisí jedno z pozitív. Na toto pozitívum Weis v súvislosti s respirátormi poukazal.

„Opatrenia napriek tomu splnili svoj účel. V mentálnej rovine. Ukázali ľuďom, aký je rozdiel medzi slepou poslušnosťou bez otázok a racionálnou zákonnosťou na strane druhej,“ dodal.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žiada „respirátorovú amnestiu“. Právnik Weis: Len idiot a imbecil ich bude po TOMTO nosiť!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti