eReport.sk
Zbavuje sa Únia vakcín?
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock/ cortex-film

Britská lieková agentúra odobrila vakcínu od Pfizeru aj pre deti od šiestich mesiacov

Britská agentúra pre reguláciu liečiv a zdravotníckych výrobkov (MHRA) v utorok schválila použitie vakcíny proti koronavírusu pre deti staršie ako šesť mesiacov. Toto rozhodnutie ešte musí odsúhlasiť tamojší Výbor pre očkovanie a imunizáciu (JCVI). TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Vakcíny mohli spôsobiť niekoľkonásobný nárast úmrtí na infarkt!
  2. Musk zverejnil šokujúce informácie
  3. Najväčšie poškodenie ľudského zdravia
  4. Právnik Schmidt pre eReport o petícii na vyvodenie zodpovednosti voči predsedníčke EK: Nebudeme mlčať!

MHRA povolila očkovanie detí vo veku od šiestich mesiacov do štyroch rokov vakcínou od spoločností Pfizer-BioNTech po tom, čo sa v stále prebiehajúcich klinických skúškach ukázala ako bezpečná a účinná. Na skúškach sa zúčastnilo viac ako 4500 ľudí.

Odobrili vakcínu pre deti

Očkovacia látka je špeciálne prispôsobená pre malé deti – táto dávka je v porovnaní s vakcínou pre deti vo veku 5–11 rokov znížená. Bude sa podávať na trikrát do ramena, pričom prvé dve dávky deti dostanú v trojtýždňovom rozstupe a poslednú dávku o dva mesiace neskôr.

Ako v Amerike

Agentúra Reuters pripomína, že predstavitelia Spojených štátov predstavili rovnakú verziu vakcíny Pfizer-BioNTech pre deti od šiestich mesiacov ešte v júni. Európske regulačné orgány tiež schválili použitie očkovacích látok od Pfizeru a Moderny pre deti mladšie ako päť rokov.

Vyšetrovanie

Medzitým na pôde Európskeho parlamentu a EPPO stále prebieha vyšetrovanie spoločnosti Pfizer. Zaujímavú analýzu zverejnila nedávno aj známa advokátska kancelária. Covid-19 bol medzitým sa objavujú aj návrhy na to, aby bol bol covid preklasifikovaný na bežné ochorenie. Biznis sa ale zjavne bude robiť aj ďalej.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Britská lieková agentúra odobrila vakcínu od Pfizeru aj pre deti od šiestich mesiacov

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti