eReport.sk
Zľava predseda NRSR Boris Kollár (Sme rodina), premiér Eduard Heger (OĽaNO) a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
Zľava predseda NRSR Boris Kollár (Sme rodina), premiér Eduard Heger (OĽaNO) a podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Kollár by aj chcel, Matovič to odmieta. Líder OĽANO: Bankový odvod bol veľmi nespravodlivý!

Matovič odmieta zdaniť banky. Bankový odvod určite nebude zavedený. Vyhlásil to v piatok na tlačovej konferencii v Národnej rade (NR) SR minister financií Igor Matovič (OĽANO). Zdôraznil, že majú v tomto smere záväzok. Bankový odvod, ktorý bol v minulosti zavedený, bol podľa neho veľmi nespravodlivý.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. prezident Svetovej banky náklady

Predseda parlamentu a líder koaličného hnutia Sme rodina Boris Kollár prednedávnom skonštatoval, že by zahlasoval za bankový odvod, ak bude taký návrh predložený. Musí to však byť nastavené tak, aby to nezlikvidovalo banky. Spomenul napríklad časové ohraničenie odvodu.

Banky ročne platili približne 150 miliónov

Bankový odvod zaviedla ešte vláda Smeru-SD. Zákon o osobitnom odvode nadobudol účinnosť 1. januára v roku 2012.  Eduard Heger ešte ako minister financií túto daň vzťahujúcu sa na bankový sektor zrušil legislatívnym návrhom ministerstva financií. Od 1. januára 2021 tak banky nemuseli platiť odvod, ktorý ročne predstavovaval sumu okolo 150 miliónov eur. Zrušenie odvodu nadväzovalo na podpísanie memoranda o spolupráci medzi vládou a Slovenskou bankovou asociáciou, ku ktorému došlo ešte v júni 2020.

Matovič: Štát potrebuje mať aj nejaký príjem

V súvislosti s poslaneckou novelou zákona o osobitnom odvode z podnikania v regulovaných odvetviach Matovič podotkol, že štát potrebuje mať aj nejaký príjem. A preto sú na schôdzi predložené aj rôzne návrhy, ktoré to majú zabezpečiť. „Je to o tom, že niekoľko sto extrémne bohatých firiem bude musieť prispieť do spoločného, aby sme mohli pomáhať ľuďom v čase núdze,“ dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár by aj chcel, Matovič to odmieta. Líder OĽANO: Bankový odvod bol veľmi nespravodlivý!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti