eReport.sk
Zemana vysoký volebný rozdiel prekvapil
Český prezident Miloš Zeman. Foto: tasr/ap

ČR: Zemana vysoký volebný rozdiel prekvapil, nechce rozdelenú krajinu

Zemana vysoký volebný rozdiel prekvapil. Odchádzajúceho českého prezidenta Miloša Zemana prekvapil výsledok prezidentských volieb, v ktorých armádny generál vo výslužbe Petr Pavel porazil expremiéra Andreja Babiša o viac než 16 percentuálnych bodov.

Zemana vysoký volebný rozdiel prekvapil

Zeman si však nemyslí, že Babiš je po tejto porážke odpísaný. Pripomenul, že sám v roku 2003 nebol v parlamentnej voľbe zvolený za prezidenta, avšak v roku 2013 sa v priamej voľbe už stal hlavou štátu a o päť rokov neskôr úrad obhájil. O začiatku konca Babišovej éry hovoril v sobotu český premiér Petr Fiala. Zároveň však poznamenal, že koniec Babišovej éry môže byť ešte „dlhý a nepríjemný“.

Dosluhujúci prezident je pripravený sa stretnúť so svojim nástupcom

Dosluhujúci prezident je podľa vlastných slov pripravený stretnúť sa so svojím nástupcom, i keď sám volil jeho súpera. Chce mu zároveň pripomenúť, že nie je dobré mať rozdelenú krajinu a už vôbec nie hovoriť o táboroch dobra a zla.

Pavel nastúpi do funkcie 8. marca

Zeman končí vo funkcii 8. marca, ešte predtým sa chystá na Slovensko. Stretne sa s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, ale aj s bývalými prezidentmi Rudolfom Schusterom a Andrejom Kiskom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ČR: Zemana vysoký volebný rozdiel prekvapil, nechce rozdelenú krajinu

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti