eReport.sk
Najprv musia získať akreditáciu
Zuzana Čaputová, foto:tasr

Čaputová s prejavom na štábe Petra Pavla: Slušnosť a pravdovravnosť nie je slabosťou, ale silou!

Čaputová s prejavom na štábe Petra Pavla. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z jeho víťazstva mimoriadne teší, lebo v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si ctí demokratické hodnoty a ktorej sila pramení v pokoji.

Čaputová s prejavom na štábe Petra Pavla

Myslím si, že na svete nie sú dva národy, ktoré sú si také blízke ako Česi a Slováci. Práve táto ľudská blízkosť je vlastne dôvodom, prečo sa spolu tešíme pri každej veľkej chvíli. A voľba prezidenta nesporne takouto veľkou chvíľou je,“ uviedla prezidentka v štábe Pavla po jeho zvolení.

Víťazstvo nádeje?

Dodala, že víťazstvo novozvoleného prezidenta je zároveň víťazstvom nádeje. „Nádeje o tom, že slušnosť a pravdovravnosť nie je slabosťou, ale je silou, ktorá môže viesť k víťazstvu, a to dokonca aj v politike,“ uzavrela.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Je dobojované!
  2. Pavel hovorí o ukrajinskom protiútoku
  3. Petr Pavel sa vo štvrtok (9. marca) zložením sľubu stane štvrtým prezidentom samostatnej Českej republiky.
  4. Fiala sa pustil do Babiša
  5. Rastislav Káčer na fotografii z roku 2019.
  6. Zelenskyj gratuluje Pavlovi a odkazuje

Petr Pavel bude v poradí druhým prezidentom, ktorého si občania ČR zvolili v priamej voľbe. Prvýkrát si Česi vyberali hlavu štátu v roku 2013, predtým ho volil parlament.

Podľa Hegera zvíťazili hodnoty Novembra 1989

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) zagratuloval novému prezidentovi Českej republiky Petrovi Pavlovi. Poukázal na to, že zvíťazili hodnoty Novembra 1989 – pokoj, rozvaha, slušnosť, cieľavedomosť. Informoval o tom na sociálnej sieti.

„Zvíťazilo hľadanie riešení nad rozsievaním nenávisti. Zvíťazilo spojenectvo a spolupatričnosť nad sebectvom,“ vyhlásil. Doplnil, že sa teší na spoluprácu s novým českým prezidentom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová s prejavom na štábe Petra Pavla: Slušnosť a pravdovravnosť nie je slabosťou, ale silou!

Odoberať
Upozorniť na
30 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti