eReport.sk
Fiala sa pustil do Babiša
Český expremiér Andrej Babiš. Foto: tasr

Fiala sa pustil do Babiša: Verím, že tieto voľby sú začiatkom jeho konca!


Fiala sa pustil do Babiša. V prezidentských voľbách v Českej republike zvíťazil občiansky kandidát, ktorý reprezentoval hodnoty. Na tlačovej konferencii v sobotu to uviedol premiér Petr Fiala, ktorý výsledok volieb označil za tretiu výraznú volebnú porážku Andreja Babiša a verí, že je to začiatok konca Babišovej politickej kariéry v Česku.

Fiala sa pustil do Babiša

Fiala zároveň poznamenal, že koniec Babišovej éry môže byť ešte „dlhý a nepríjemný“. „Máme za sebou jednu z najhorších a najodpornejších kampaní v našej novodobej histórii,“ zhodnotil prezidentskú kampaň pred prezidentskými voľbami. „Populizmus sa priamo spojil s extrémizmom,“ vyhlásil Fiala a vymenoval, že v kampani sa objavili lži, vyvolávanie strachu aj spochybňovanie medzinárodných záväzkov ČR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Belousovová o oslobodzujúcom rozsudku nad Kočnerom
  2. Je dobojované!
  3. Pavel je skeptický
  4. Petr Pavel

Koniec Babiša?

Zároveň vyzval politikov, verejne činné osobnosti i médiá, aby pomohli upokojiť situáciu v nasledujúcich mesiacoch. Pripomenul, že vojna na Ukrajine pokračuje a bude naďalej ovplyvňovať aj českú ekonomiku. Fiala vyjadril spokojnosť, že v tejto situácii bude na Pražskom hrade prezident, ktorý bude upokojovať konflikty.

Náskok, ktorý Babiš už nedobehne

Po zrátaní 96 percent okrskov vedie v druhom kole prezidentských volieb v ČR armádny generál vo výslužbe Petr Pavel s 57,7 percentami hlasov. Jeho rival Andrej Babiš má 42,3 percenta hlasov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fiala sa pustil do Babiša: Verím, že tieto voľby sú začiatkom jeho konca!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: