eReport.sk
Petr Pavel sa vo štvrtok (9. marca) zložením sľubu stane štvrtým prezidentom samostatnej Českej republiky.
bývalý náčelník generálneho štábu Petr Pavel, foto:tasr

Politici reagujú na víťazstvo Pavla. Mikulec: Som rád, že ľudia v Česku nenaleteli populizmu a klamstvám!

Politici reagujú na víťazstvo Pavla. Slovenskí politici reagujú na víťazstvo generála Petra Pavla vo voľbách o post českého prezidenta. Medzi gratulujúcimi je i slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Politici reagujú na víťazstvo Pavla

Spolu s vami zvíťazila nádej, že slušnosť a pravdivosť môžu byť silou. Teším sa na našu spoluprácu, spoločné stretnutia a iniciatívy,“ odkázala Čaputová Pavlovi na Twitteri.

Mikulec: Som rád, že ľudia v Česku nenaleteli populizmu, klamstvám a takmer dokonalému divadlu

Gratulujem Petrovi Pavlovi k výhre vo voľbách prezidenta Českej republiky. Česko bude mať hlavu štátu, na ktorú môže byť hrdé a aj v ťažkých časoch sa budú môcť naňho spoľahnúť. Som rád, že ľudia v Česku nenaleteli populizmu, klamstvám a takmer dokonalému divadlu na manipuláciu človeka a dali prednosť slušnosti, pragmatizmu a charakteru,“ poblahoželal Pavlovi Mikulec.

Foto: fb/romanmikulec

SaS zagratulovala novému prezidentovi

Strana SaS zagratulovala novému prezidentovi Českej republiky Petrovi Pavlovi. Podpredseda SaS Branislav Gröhling vyzdvihol, že Pavel počas kampane bol stelesnením slušnosti. TASR o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Česko volí prezidenta
  2. Belousovová o návšteve holandského kráľa
  3. Je dobojované!
  4. Pavel hovorí o ukrajinskom protiútoku

Ako prezidentovi našej najbližšej krajiny mu prajeme, aby bol prezidentom všetkých a dokázal spájať rozdelenú spoločnosť,“ uviedol Gröhling. Strana ocenila, že Pavel bude prozápadný prezident. „Jasná orientácia Petra Pavla je v súčasnej dobe o to dôležitejšia,“ uviedol tímlíder strany pre zahraničnú politiku a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Petr Pavel novým českým prezidentom

Víťazom druhého kola prezidentských volieb v Českej republike sa stal armádny generál vo výslužbe Petr Pavel. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov po sčítaní vyše 90 percent okrskov. Súčasného prezidenta Miloša Zemana v úrade nahradí 8. marca.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Politici reagujú na víťazstvo Pavla. Mikulec: Som rád, že ľudia v Česku nenaleteli populizmu a klamstvám!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti