eReport.sk
Miloš Zeman
Miloš Zeman, zdroj: fb

Zemana po operácii dnes prepustili z nemocnice: Ako je na tom?

Bývalého českého prezidenta Miloša Zemana prepustili v stredu po troch týždňoch z nemocnice do domácej starostlivosti. Oznámila to pražská Fakultná nemocnica v Motole, informuje TASR podľa spravodajského portálu Novinky.cz.

,,Miloš Zeman bol dnes prepustený do domácej starostlivosti,“ uviedla hovorkyňa motolskej nemocnice Pavlína Danková vo vyhlásení. Zeman zostal v nemocnici hospitalizovaný približne 20 dní po operácii nedokrvenej nohy, po ktorej tam absolvoval tiež rehabilitácie. ,,Aktuálne laboratórne nálezy sú priaznivé. Pán exprezident je schopný chodiť s oporou chodítka,“ uviedla na tlačovej konferencii lekárka Lucie Valentová-Bartáková.

Počas operácie

Pripomenula, že kritické nedostatočné prekrvenie prezidentovej končatiny spôsobila krvná zrazenina. Lekári počas operácie preto Zemanovi spravili plastiky tepny, odstránili krvné zrazeniny a spriechodnili krvné riečisko. Rozvíjajúci sa opuch lekári riešili fasciotómiami, pri ktorých narezali obal svalov. Tie počas hospitalizácie potom uzavreli.

,,Aj keď je pacient naďalej krehký, sme spokojní s výsledkom,“ uviedol ďalší z lekárov Radan Keil.
Prednosta kliniky zobrazujúcich metód Miloslav Roček predtým upozornil, že trombóza by sa u 79-ročného Zemena mohla opakovať a je tomu preto nutné prispôsobiť liečbu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pellegrini nezaháľa
  2. Na snímke uprostred predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár počas tlačovej konferencie po sneme hnutia Sme rodina v Bratislave 13. mája 2023.

V minulosti ho už viackrát hospitalizovali

Zeman podľa Noviniek trpí neuropatiou dolných končatín, ktorá sa okrem iného prejavuje aj necitlivosťou nôh. Okrem toho sa lieči aj s cukrovkou. V minulosti ho už viackrát hospitalizovali so zdravotnými ťažkosťami. Vo vážnom stave ho prijali do nemocnice aj v októbri 2021, keď bol ešte prezidentom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zemana po operácii dnes prepustili z nemocnice: Ako je na tom?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie