eReport.sk
Peter Pellegrini, Ivan Korčok Zdroj: tasr/koláž eReport

Debatu na Makríze podľa prieskumu na celej čiare vyhral Pellegrini, Korčok si u svojich dokonca pohoršil

Celkovým víťazom markizáckej debaty sa podľa prieskumu stal Pellegrini, ktorý je podľa opýtaných aj dôveryhodnejší. Korčokovi naopak debata nevyšla a u svojich voličov si výrazne pohoršil.

Exkluzívny bleskový prieskum agentúry SANEP pre TA3 sa zameral na hodnotenie kandidátov 2. kola prezidentských volieb Petra Pellegriniho a Ivana Korčoka, ktorí sa v utorok večer stretli dueli v na Markíze.

Pellegrini víťazom vo všetkých aspektoch

Respondenti v prieskume najprv hodnotili, ktorý z prezidentských kandidátov bol počas debaty v lepšej kondícii, bol presvedčivejší a lepšie argumentoval. Peter Pellegrini bol na tom v dueli v lepšie, myslí si 42,3 percent opýtaných. Korčoka ako lepšieho v tomto ohľade ohodnotilo 40,7 percent ľudí.

Prieskum ďalej zisťoval, či ľudia po vypočutí či zhliadnutí relácie zmenia na jednotlivých kandidátov svoju mienku a názor. Petra Pellegriniho vníma po zhliadnutí televíznej debaty pozitívnejšie až pätina (asi 20 %) opýtaných, necelých 80 percent ľudí svoj názor na lídra Hlasu nezmenilo. Iba 2,1 percent ľudí uviedlo, že sa ich názor na Petra Pellegriniho po debate zhoršil.

Mohlo by vás zaujímať

Ivan Korčok bol na tom oveľa horšie. Len sedmina respondentov uviedla, že začala vnímať Ivana Korčoka po zhliadnutí či vypočutí duelu lepšie (asi 14 %), zatiaľ čo až 12,8 percenta ľudí uviedlo, že sa ich názor na kandidáta opozície a liberálnych médií zhoršil. 72,9 percent ľudí svoj názor na Korčoka nezmenilo.

Prieskum sa zameral aj na otázku, ktorý z oboch diskutujúcich prezidentských kandidátov bol dôveryhodnejší. 40,2 percent respondentov uviedlo, že dôveryhodnejším bol Peter Pellegrini, zatiaľ čo Korčoka hodnotilo ako dôveryhodnejšieho 37,9 percent opýtaných.

Až 42,9 percent ľudí uviedlo ako celkového víťaza debaty Petra Pellegriniho. Za Ivana Korčoka hlasovalo 41,3 % respondentov. Za jednoznačného víťaza nedokázalo ani jedného kandidáta označiť 8,7 percent ľudí a 7,1 percent opýtaných nevedelo na túto otázku odpovedať.

Uvedený exkluzívny bleskový prieskum agentúry SANEP pre TA3 bol uskutočnený v dňoch 2. – 3. apríla 2024. Zber dát sa realizoval pomocou techniky CAWI na vybranej skupine 1 100 opýtaných, ktorí predstavujú vzorku obyvateľov SR vo veku 18 + rokov a ktorí uviedli, že 2.4. 2024 počúvali či sledovali duel s kandidátmi 2. kola prezidentských volieb Petrom Pellegrinim a Ivanom Korčokom, ktorý vysielala TV Markíza (alebo následne duel sledovali či počúvali na internete či sociálnych sieťach).

Zdroj: Pravda


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Debatu na Makríze podľa prieskumu na celej čiare vyhral Pellegrini, Korčok si u svojich dokonca pohoršil

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre