eReport.sk
Personálne zemetrasenie ešte neskončilo.
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr

Zelenskyj varuje: Personálne čistky na Ukrajine ešte neskončili

Personálne zemetrasenie bude pokračovať. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok oznámil, že s výmenami vysoko postavených úradníkov ešte neskončil. Avizoval, že každému, kto nespĺňa   požiadavky štátu a spoločnosti, hrozí prepustenie, informuje TASR na základe správy agentúry Reuters. 

Zelenskyj minulý týždeň reagoval na správy o korupcii v radoch vládnych úradníkov odvolaním viac ako desiatky funkcionárov, vrátane námestníka ministra obvineného z prijatia úplatku a ďalšieho, ktorý bol zapletený do nákupov potravín pre armádu za nadhodnotené ceny. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.
  2. Blinken hovorí o ruskej červenej čiare
  3. Zelenskyj gratuluje Pavlovi a odkazuje
  4. Toto potrebujem aj od spojencov!
  5. Volodymyr Zelenskyj sa rozhodol pritvrdiť.

Zelenskyj upozornil, že bude uplatňovať nulovú toleranciu voči pochybeniam alebo zlému riadeniu. „Momentálne sme uprostred útlmu, pokiaľ ide o (personálne) zmeny na postoch. To však neznamená, že všetky potrebné kroky už boli prijaté,“ povedal Zelenskyj vo svojom videopríhovore zverejnenom na sociálnych sieťach v noci na stredu.

Sľuboval zmeny

V prezidentských voľbách v roku 2019 bol Zelenskyj zvolený s veľkým náskokom aj na základe sľubov, že zmení spôsob riadenia a potlačí korupciu, ktorá je na Ukrajine dlhodobým problémom, píše Reuters.

Prezident avizoval, že jeho administratíva plánuje pristúpiť k ďalším zmenám, ktoré budú súčasťou snáh o napredovanie v rokovaniach o členstve Ukrajiny v Európskej únii. „Je veľmi dôležité, že na Ukrajine pripravujeme nové reformy,“ povedal. „Sú to reformy, ktoré v mnohých aspektoch zmenia realitu v sociálnej, právnej a politickej oblasti tým, že sa stanú humánnejšími, transparentnejšími a efektívnejšími.“      

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj varuje: Personálne čistky na Ukrajine ešte neskončili

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti