eReport.sk
mesto Soledar v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny v stredu 11. januára 2023. FOTO TASR/AP

Zelenskyj: Nepriateľ svojich ľudí nepočíta a napriek obetiam intenzívne útočí

Nepriateľ svojich ľudí nepočíta. Ruské jednotky postupujú v blízkosti mesta Vuhledar v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny, uviedol Moskvou dosadený tamojší predstaviteľ Denis Pušilin. Daná oblasť je epicentrom bojov na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nemecký kancelár Olaf Scholz.
  2. Na Ukrajine prebiehajú boje
  3. Zbláznil sa Putin?
  4. Ukrajina bojuje za naše spoločné hodnoty

Predpokladáme ťažké boje

„Naše jednotky pokračujú v postupe smerom na Vuhledar,“ citovali Pušilina ruské tlačové agentúry. Ukrajinské ozbrojené sily podľa neho „stihli získať oporu“ vo Vuhledare a „vzhľadom na veľký počet priemyselných zariadení a výškových budov, samozrejme, predpokladáme, že nepriateľ bude klásť odpor,“ dodal.

O obkľúčení sa zatiaľ nehovorí

Kyjev minulý týždeň oznámil, že o toto mesto, ktoré malo predtým približne 15.000 obyvateľov, prebiehajú „ťažké“ boje. Vuhledar sa nachádza zhruba 150 kilometrov južne od Bachmutu, kde niekoľko mesiacov trvajúce boje viedli k ťažkým stratám na oboch stranách. Podľa Pušilina v okolí Bachmutu stále prebiehajú „ťažké boje“, je však „príliš skoro“ na to, aby sa dalo hovoriť o obkľúčení tohto mesta, cituje AFP.

Situácia je veľmi zložitá

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu povedal, že situácia na fronte je „veľmi ťažká“ a Bachmut a Vuhledar, ako aj ďalšie územia v Doneckej oblasti sú „terčom neustálych ruských útokov. Nepriateľ svojich ľudí nepočíta a napriek početným obetiam udržiava vysokú intenzitu útokov,“ uviedol Zelenskyj.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj: Nepriateľ svojich ľudí nepočíta a napriek obetiam intenzívne útočí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti