eReport.sk
Reznikov sa musel ospravedlniť
Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov. Foto: tasr/ap

Ukrajina: Korupcia na najvyššej úrovni. Tento týždeň to dám do poriadku, povedal Zelenskyj

Korupcia na najvyššej úrovni. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v nedeľu vyhlásil, že korupcia nebude tolerovaná. Prisľúbil súčasne, že tento týždeň prídu dôležité rozhodnutia v boji proti tomuto chronickému problému krajiny, ktorý zatlačila do úzadia vojna proti Rusku.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zbrane pomôžu mieru
  2. Na kombosnímke zľava Emmanuel Macron a Olaf Scholz.
  3. Volodymyr Zelenskyj vzdáva úctu obetiam v súvislosti s nehodou vrtuľníka pri meste Brovary počas ich pohrebu v Kyjeve 21. januára 2023.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Prísľub po obvineniach

Zelenského prísľub prišiel po obvineniach z korupcie na vysokej úrovni vrátane správy o pochybných praktikách pri vojenskom obstarávaní. Tie sa objavili napriek tomu, že ukrajinskí predstavitelia zdôrazňujú národnú jednotu vo svetle invázie.

Aby bolo jasné

„Chcem, aby bolo jasné: nebude návrat k tomu, čo bývalo v minulosti, k tomu, ako zvykli žiť rôzni ľudia blízky štátnym inštitúciám alebo tráviaci celé svoje životy zháňaním funkcií,“ povedal Zelenskyj v pravidelnom večernom príhovore. „Tento týždeň bude časom pre príslušné rozhodnutia. Rozhodnutia už boli pripravené. Nechcem ich teraz zverejňovať, no bude to všetko spravodlivé,“ dodal.

Len vrchol ľadovca

Zelenskyj pred zvolením za prezidenta v roku 2019 sľuboval zmeniť spôsoby vládnutia v bývalej sovietskej republike. V nedeľňajšom príhovore uviedol, že jeho vláda prijala rezignáciu námestníka ministra po vyšetrovaní obvinení, že prijal úplatok.

A čo ministerstvo obrany?

Prezident tohto predstaviteľa nemenoval, že no podľa správ zadržali pre zmienené obvinenia námestníka ministra pre infraštruktúru Vasyľa Lozynského. Opätovné zameranie na boj proti korupcii sa týka aj ministerstva obrany, ktoré podľa ukrajinských médií nakupuje potraviny za predražené ceny. Rezort tieto obvinenia označil za falošné. Prípad bude prešetrovať aj parlamentný výbor.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajina: Korupcia na najvyššej úrovni. Tento týždeň to dám do poriadku, povedal Zelenskyj

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti