eReport.sk
Právo na všetko?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr/ap

Zelenskyj ohlásil čistky vo vláde. Dôvodom má byť korupcia na najvyšších miestach

Na Ukrajine sa chystajú čistky. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v noci na utorok oznámil zmeny v ukrajinskej vláde, v regionálnych úradoch a bezpečnostných zložkách v reakcii na obvinenia z korupcie. Šéf prezidentskej kancelárie Kyrylo Tymošenko požiadal Zelenského u uvoľnenie z funkcie. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Prezident neuviedol mená konkrétnych ľudí, ktorí majú byť vymenení. Boli a budú však prijaté rozhodnutia v personálnej oblasti na „rôznych úrovniach vrátane ministerstiev a ďalších štruktúr ústrednej vlády“, aj v regiónoch a orgánoch činných v trestnom konaní. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Emmanuel Macron a Olaf Scholz.
  2. Tajné stretnutie so šéfom tajných
  3. Reznikov sa musel ospravedlniť
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu - okrem fronty pri Bachmute - navštívil aj mesto Charkov na severovýchode Ukrajiny

Viaceré ukrajinské médiá oznámili, že prepustení môžu byť viacerí ministri a ďalší vysokopostavení úradníci. Šéf prezidentskej kancelárie Kyrylo Tymošenko neskôr oznámil, že Zelenského požiadal o uvoľnenie z funkcie, píše Reuters. Dôvod neuviedol. Médiá však predtým informovali, že jeho odchod môže súvisieť s ohlásenými zmenami.

Ukrajinský prezident v nedeľu (22. januára) vyhlásil, že korupcia nebude tolerovaná. Súčasne prisľúbil, že tento týždeň prídu dôležité rozhodnutia v boji proti tomuto chronickému problému krajiny. Do úzadia ho po 24. februári 2022 zatlačila ruská invázia.

Zelenskyj boj proti korupcii sľuboval aj počas svojej prezidentskej kampane v roku 2019.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj ohlásil čistky vo vláde. Dôvodom má byť korupcia na najvyšších miestach

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti