eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu - okrem fronty pri Bachmute - navštívil aj mesto Charkov na severovýchode Ukrajiny
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Chersone. Zdroj: tasr/ap

Zelenskyj vydal rozkaz: Ukrajinu neopustí žiadny funkcionár

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa rozhodol pritvrdiť. V pondelok podpísal dekrét, ktorým zakázal zamestnancom v štátnej službe, aby cestovali do zahraničia z iných než služobných dôvodov. TASR o tom informuje na základe správy stanice CNN.

„Činitelia už viac nebudú môcť do zahraničia vycestovať na dovolenku či z dôvodu iných neoficiálnych účelov,“ povedal Zelenskyj vo svojom pravidelnom večernom prejave. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zbrane pomôžu mieru
  2. Na kombosnímke zľava Emmanuel Macron a Olaf Scholz.
  3. Reznikov sa musel ospravedlniť
  4. Volodymyr Zelenskyj vzdáva úctu obetiam v súvislosti s nehodou vrtuľníka pri meste Brovary počas ich pohrebu v Kyjeve 21. januára 2023.

„Týka sa to všetkých predstaviteľov vlády, ako aj funkcionárov pôsobiacich na rôznych úrovniach miestnych samospráv. Týka sa to (aj) predstaviteľov orgánov činných v trestnom konaní, poslancov parlamentu, prokurátorov, a všetkých, ktorí musia pracovať pre krajinu a na jej území,“ uviedol ukrajinský prezident. 

„Ak chcú teraz oddychovať, tak budú oddychovať mimo štátnej služby,“ dodal v tejto súvislosti. Zelenskyj taktiež povedal, že vláda vytvorí postup na zaistenie toho, že všetci činitelia vycestujú z Ukrajiny len v prípade „skutočnej služobnej cesty“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj vydal rozkaz: Ukrajinu neopustí žiadny funkcionár

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti