eReport.sk
Právo na všetko?
Ukrajinský prezident Volodymr Zelenskyj. Foto: tasr/ap: tasr/AP

Zelenskyj: S Britmi otvoríme podnik na výrobu zbraní. Ide o firmu BAE

Ukrajina pracuje s významnou britskou zbrojárskou spoločnosťou BAE Systems. Firma zriadi ukrajinský podnik, kde sa budú vyrábať a opravovať zbrane, od tankov až po delostreleckú výzbroj. V utorok večer to v príhovore oznámil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorého v stredu citovali tlačová agentúra Reuters a portál britského denníka The Guardian.

Zelenského oznam nasledoval po tom, čo sa stretol s predstaviteľmi BAE vrátane výkonného riaditeľa spoločnosti Charlesa Woodburna.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Najdôležitejší summit
  2. Militaristyckých štváčov
  3. Predseda Smeru o Orbánovi
  4. Taraba sa pýta. Kto to platí??

Zelenskyj podrobnosti nespomenul

„Je to naozaj obrovský výrobca zbraní. Zbraní toho druhu, ktorý teraz potrebujeme a aj budeme potrebovať. Pracujeme na vybudovaní vyhovujúceho podniku na Ukrajine na ich výrobu a opravu. Bude určený pre širokú škálu zbraní, od tankov po delostrelectvo,“ uviedol Zelenskyj v príhovore. Ďalšie podrobnosti nespomenul.

Zelenskyj predtým informoval, že obe strany sa dohodli na začatí prác na otvorení kancelárie BAE na Ukrajine. Spolupráca je najnovším znakom toho, že Británia hrá vo vyzbrojovaní ukrajinských síl dôležitú úlohu, píše denník Daily Telegraph.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj: S Britmi otvoríme podnik na výrobu zbraní. Ide o firmu BAE

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php