eReport.sk
Militaristyckých štváčov
Miroslav Wlachovský a Zbigniew Rau počas konferencie Globsec Bratislava Forum, foto:tasr

Socialisti.sk kritizujú náklady na mimovládny Globsec: 2,5 milióna eur militaristickým štváčom!


V Bratislave sa dnes začal nový ročník obrovskej konferencie mimovládnej organizácie Globsec „Bratislava Forum“. Vystúpia na ňom viacerí zaujímaví politici a to vrátane tých slovenských. Predvolebnú kampaň si na konferencii môžu urobiť Eduard Heger, Jaroslav Naď (Demokrati), či prezidentka SR Zuzana Čaputová. Pre tú môžu byť podobné vystúpenia zaujímavé nielen v kontexte prezidentských volieb, ale aj preto, lebo sa jedná o bývalú podpredsedníčku Progresívneho Slovenska, ktoré patrí medzi favoritov septembrových predčasných parlamentných volieb.

Sponzori z prostredia zbrojárskeho priemyslu

Podobná konferencia nie je z finančného hľadiska žiadnou srandou a preto museli jej organizátori zozbierať naozaj veľké množstvo partnerov a sponzorov. A nie je výnimkou, že medzi nájdete aj firmy napojené na zbrojársky priemysel, ktoré sú v kontexte obranných politík jednotlivých európskych štátov v zjavnom konflikte záujmov. Okrem sponzorov sa však po vrecku muselo poriadne buchnúť aj Slovensko. S informáciou o výdavkoch štátu na konferenciu tretieho sektora prišlo mimoparlamentné hnutie Socialisti.sk. Strana vyzýva, aby bola konferencia aj celá mimovládna organizácia odstrihnutá od štátnych financií.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý podpredseda vlády, minister financií SR a exporadca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš.
  2. Pellegrini ostro kritizuje Ódora
  3. Bojujú za nás
  4. Putin údajne "poťahal za nitky

„Za peniaze, ktoré štát v tomto volebnom období daroval mimovládke GLOBSEC sme mohli zrekonštruovať 3 polikliniky, alebo 6 škôl, alebo opraviť 22 km ciest II. a III. triedy. Alebo zrekonštruovať 6 domovov pre seniorov či poskytnúť dotáciu 19 veľkým podnikom na zvýšené ceny energií a pomôcť tak udržať tisícky pracovných miest,“ uvádza strana na sociálnej sieti.

Luxus, jedlo a káva

Nie je tajomstvom, že podobné konferencie bývajú organizované na vysokej úrovni, v luxusných priestoroch, s dobrým jedlom a s kvalitnou kávou. „Miesto použitia 2,5 milióna eur na účely, ktoré by bežní ľudia skutočne cítili, ich štát dal na prejedenie partičke militaristických štváčov,“ pokračuje strana vo svojom vyhlásení.

Samotné hnutie sľubuje, že v prípade zmeny mocenských pomerov na Slovensku bude financovanie Globsecu riadne prešetrené. „Všetky doteraz pridelené dotácie posunieme na hĺbkový audit a Globsec, ani žiadna iná militaristická skupinka, už nedostane od nášho štátu ani euro. A všetky ušetrené prostriedky preinvestujeme do dôstojného života bežných ľudí,“ uzavreli Socialisti.sk.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Socialisti.sk kritizujú náklady na mimovládny Globsec: 2,5 milióna eur militaristickým štváčom!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: