eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj Foto: tasr

Zelenskyj posiela odkaz do Ruska: V tejto vojne nič nedosiahnete

Rusko so svojou útočnou vojnou na Ukrajine nebude mať žiaden úspech, vyhlásil v noci na utorok vo videoposolstve ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Za dva mesiace nasadili podľa neho ruské jednotky proti Ukrajine viac než 1100 rakiet, nespočetné množstvo leteckých bômb i delostrelectvo. Niektoré ukrajinské mestá a obce boli od základov zničené, povedal ukrajinský prezident vo videoposolstve zverejnenom na platforme Telegram.

„Nič však nedosiahli. A nič nedosiahnu“

Vyhlásil Zelenskyj.

Na východe Ukrajiny sa ruské jednotky nedočkali „ani omrvinky“ podpory, s ktorou tak veľmi počítali, podotkol ďalej ukrajinský prezident. V mestách Cherson, Kachovka, Melitopol, Enerhodar i ďalších, ktoré boli obsadené ruskými jednotkami, sa ľudia ozbrojeným silám Ruska neklaňajú, uviedol Zelenskyj.

Vojna trvá dva mesiace

Rusko pred dvoma mesiacmi napadlo svoj susedný štát Ukrajinu, pripomína DPA. Časti východu a juhu Ukrajiny sú odvtedy ovládané Ruskom, pričom milióny ľudí boli prinútené k úteku. Kyjev medzitým uvádza, že vojna si vyžiadala už životy najmenej 3800 civilistov. Podľa ukrajinskej okresnej prokurátorky Iryny Venediktovej zahynulo dovedna najmenej 3818 civilistov, kým zranenia utrpelo vyše 4000 ľudí.

Bude vás zaujímať:

  1. Šéf tureckej diplomacie Mevlüt Čavušoglu
  2. Sergej Lavrov.
  3. ritský premiér Boris Johnson (druhý zľava) a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj kráčajú počas stretnutia centrom Kyjeva v sobotu 9. apríla 2022.
  4. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii. Ukrajinský vojak počúva delostreleckú paľbu v zákopoch na frontovej línii.

Venediktová, ktorú citovala agentúra AFP, však poznamenala, že tieto štatistiky nie sú úplné, pretože úrady nie sú schopné preskúmať mnoho oblastí krajiny v dôsledku prebiehajúcej invázie. Prokurátorka zároveň uviedla, že v konflikte bolo doposiaľ zabitých 215 detí, kým 391 ďalších utrpelo zranenia.

Zdroj: tasr/dpa


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj posiela odkaz do Ruska: V tejto vojne nič nedosiahnete

Odoberať
Upozorniť na
guest
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti