eReport.sk
Britský premiér Boris Johnson poslal ukrajinským deťom otvorený list. Zdroj: tasr / ap

Johnson napísal ukrajinským deťom otvorený list: Neuveríte, čo im odkazuje

Ruská invázia na Ukrajine nemá iba obete na životoch z radov civilistov a detí, ale práve deťom spôsobuje aj najväčšiu psychickú traumu. Tú sa im aspoň trochu snaží rozptýliť britský premiér Boris Johnson otvoreným listom.

Britský premiér Boris Johnson napísal ukrajinským deťom otvorený list, v ktorom vyzdvihol ich húževnatosť, pričom ich označil za „príklad pre dnešné deti a dospelých“. TASR správu prevzala od agentúry PA Media.

Mnoho z vás zažilo veci, ktoré by ste nikdy nemali zažiť

Johnson v liste uviedol, že bol veľmi smutný z toho, ako počas jeho návštevy Kyjeva v apríli nevidel na uliciach ani v parkoch žiadne deti a mladých ľudí. „Neviem si ani len predstaviť, aký musel byť tento rok pre vás náročný,“ píše Johnson. Dodal, že deti museli v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu opustiť svoje domovy, rodiny, kamarátov, domáce zvieratá, hračky a všetko známe a hľadať útočisko v staniciach metra, vzdialených mestách či iných krajinách.

Ukrajinské deti nás deň čo deň učia, čo to znamená byť silnými a dôstojnými a mať hlavu hore aj v týchto najťažších časoch. Neviem si predstaviť lepší príklad pre dnešné deti a dospelých,

Boris Johnson, britský premiér

„Mnoho z vás zažilo veci, ktoré by nikdy nemalo zažiť žiadne dieťa. Napriek tomu nás ukrajinské deti deň čo deň učia, čo to znamená byť silnými a dôstojnými a mať hlavu hore aj v týchto najťažších časoch. Neviem si predstaviť lepší príklad pre dnešné deti a dospelých,“ napísal Johnson.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Sergej Lavrov.
  2. Jill Bidenová v Košiciach medzi deťmi z Ukrajiny.
  3. Volodymyr Zelenskyj


Britský premiér sa už skôr zaviazal, že „zdvojnásobí snahy“ o zabezpečenie nevyhnutných potravín a humanitárnej pomoci pre Ukrajinu. V nedeľnom telefonickom rozhovore Johnson a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj hovorili okrem iného o zvýšení objemu exportu najmä poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny a o dovoze palív. Johnson Zelenského ubezpečil, že Briti stoja „na tisíc percent“ za obyvateľmi Ukrajiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Johnson napísal ukrajinským deťom otvorený list: Neuveríte, čo im odkazuje

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti