eReport.sk
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
Predstavitelia Kyjevu, foto:tasr/ap

Zelenskyj o zničení priehrady: Je to enviromentálna bomba hromadného ničenia

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil pretrhnutie Kachovskej priehrady za „environmentálnu bombu hromadného ničenia“ a povedal, že len oslobodenie Ukrajiny môže zabrániť ďalším „teroristickým“ činom. TASR správu prevzala zo stanice Sky News a agentúry Reuters.

„Takéto zámerné zničenie priehrady a ďalších zariadení vodnej nádrže zo strany ruských okupantov je environmentálnou bombou hromadného ničenia,“ uviedol Zelenskyj vo svojom pravidelnom videoprejave zverejnenom v utorok neskoro večer.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Eduard Chmelár
  2. Zelenskyj poriadne vypenil
  3. Kremeľ tvrdo reaguje
  4. Poľnohospodárska katastrofa.

Zopakoval, že zničenie Kachovskej priehrady nezastaví oslobodzovanie okupovaných území. „Len úplné oslobodenie ukrajinského územia spod ruskej okupácie zaručí, že už k takýmto teroristickým útokom nedôjde,“ dodal.

Zelenskyj tiež oznámil, že ukrajinská generálna prokuratúra sa už v súvislosti s vyšetrovaním utorkového zničenia priehrady obrátila na Medzinárodný trestný súd (ICC) v Haagu.

Ukrajinský prezident takisto prisľúbil pomoc obyvateľom postihnutej oblasti. Podľa neho vláda robí všetko, čo môže, aby zachránila ľudí a zaistila im pitnú vodu, píše agentúra DPA.

Z útoku na priehradu sa navzájom obviňujú Moskva a Kyjev. Podľa Ukrajiny chcelo Rusko útokom na priehradu spomaliť dlho očakávanú ukrajinskú ofenzívu. Rusko uviedlo, že išlo o sabotáž s cieľom zastaviť zásobovanie vodou na anektovaný polostrov Krym.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj o zničení priehrady: Je to enviromentálna bomba hromadného ničenia

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php