eReport.sk
Zelenskyj poriadne vypenil
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Zelenskyj volá po reakcii sveta: Rusko pácha na Ukrajine ekocídu!

Zelenskyj volá po reakcii sveta. Svet musí reagovať na zničenie ukrajinskej priehrady Nova Kachovka na rieke Dneper v Chersonskej oblasti. Vyhlásil to v utorok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, pričom z útoku obvinil Rusko.

Zelenskyj volá po reakcii sveta

„Svet musí reagovať,“ uviedol Zelenskyj na sociálnej sieti Telegram. Dodal, že Rusko je zodpovedné za výbuch stavby, ktorý nastal v noci o 02.50 h miestneho času (01.50 SELČ).

„Toto je len jeden ruský teroristický čin. Je to len jeden ruský vojnový zločin,“

napísal Zelenskyj. Zároveň Rusko obvinil z páchania ekocídy.

„Rusko je vo vojne so životom, s prírodou, s civilizáciou. Rusko musí opustiť ukrajinskú zem a musí sa plne zodpovedať za svoj teror,“ uviedol ukrajinský prezident.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zločiny Ruska na Ukrajine
  2. Kremeľ tvrdo reaguje
  3. Spoločné vyhlásenie lídrov B9

Kyjev v utorok uviedol, že po útoku na Kachovskú priehradu bolo zaplavených 24 ukrajinských obcí. Ukrajinský minister vnútra Ihor Klymenko zároveň potvrdil, že príslušné úrady už z postihnutej oblasti evakuovali „približne tisíc ľudí“.

Rusko obvinenia odmieta

Rusko však trvá na tom, že priehrada bola čiastočne zničená v dôsledku „niekoľkých útokov“ z ukrajinskej strany. Podľa hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova išlo o „úmyselnú sabotáž“, ktorej cieľom bolo odrezať od dodávok vody anektovaný Krymský polostrov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenskyj volá po reakcii sveta: Rusko pácha na Ukrajine ekocídu!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php