eReport.sk
Na videosnímke poškodená priehrada Nova Kachovka na juhu Ukrajiny v utorok 6. júna 2023. Foto: tasr

Odpálili Kachovskú priehradu Rusi? Briti to zisťujú, zatiaľ si nie sú istí

Britský premiér Rishi Sunak v utorok neskoro večer povedal, že britská armáda a spravodajské služby zisťujú, či Rusko vyhodilo do vzduchu priehradu na juhu Ukrajiny. Podľa neho je však ešte „príliš skoro“ vyvodzovať „definitívne závery“. TASR správu prevzala v noci na stredu z agentúry AFP.         

Sunak označil zničenie Kachovskej vodnej nádrže pod kontrolou Ruska za „najväčší útok na civilnú infraštruktúru“ od začiatku vojny. „Naša armáda a spravodajské služby to momentálne vyšetrujú… ale nemôžem povedať, či šlo o úmyselný čin,“ povedal premiér novinárom na ceste do Spojených štátov.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zelenskyj apeluje na spojencov
  2. Zelenskyj poriadne vypenil
  3. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane
  4. Poľnohospodárska katastrofa.

„Útoky na civilnú infraštruktúru sú otrasné. V tomto konflikte sme už také prípady videli, ale je ešte príliš skoro na to, aby sa dali vyvodiť definitívne závery,“ dodal.

Sunak bude diskutovať aj s Bidenom

Sunak potvrdil, že o situácii na Ukrajine bude diskutovať s americkým prezidentom Joeom Bidenom na štvrtkovom stretnutí v Bielom dome.

Tiež pripomenul, že Británia poskytla zdroje a finančné prostriedky na podporu OSN a Červeného kríža, ktoré môžu svoje zdroje presmerovať najmä na humanitárnu pomoc a pomoc pri evakuáciách obyvateľov v zasiahnutej oblasti.

„Už sme mysleli dopredu na situácie, ako je táto, a som rád, že Spojené kráľovstvo naďalej podporuje Ukrajinu mnohými rôznymi spôsobmi,“ dodal.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Odpálili Kachovskú priehradu Rusi? Briti to zisťujú, zatiaľ si nie sú istí

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php