eReport.sk
Zachránilo by ho náboženstvo?
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. . Foto: tasr/ap

Zelenského priznanie: Členstvo Ukrajiny v NATO je nemožné pred ukončením ruskej invázie

Ukrajina nebude môcť vstúpiť do Severoatlantickej aliancie skôr, ako sa skončí ruská invázia. Priznal to v piatok ukrajinský prezident Volodymyr Zelensky. TASR správu prevzala od agentúry AFP.

„Sme rozumní ľudia a chápeme, že nezatiahneme ani jednu krajinu NATO do vojny,“ povedal Zelenskyj na brífingu s estónskym prezidentom Alarom Karisom. „Preto chápeme, že nebudeme členmi NATO, kým táto vojna trvá. Nie preto, že to nechceme, ale pretože to nie je možné,“ dodal Zelenskyj.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Potrebné pre našu slobodu
  2. Orbán zoči-voči Zelenskému
  3. Biden syn Hunter v poriadnych problémoch
  4. Švajčiarsky prezident obhajuje neutralitu krajiny

Niektorí nechcú časový plán

Ukrajina je kandidátskou krajinou na vstup do NATO i Európskej únie. Niektoré európske vlády však nechcú stanovovať Kyjevu oficiálny časový plán členstva, kým pokračuje ruská invázia.

Piatkové vyjadrenie je zriedkavé Zelenského priznanie. Ten od začiatku ruskej invázie vo februári minulého roka zintenzívnil tlak na NATO a EÚ, aby Ukrajine otvorili svoje dvere.

Pochybnosti povzbudzujú Rusko

Vo štvrtok ukrajinský prezident na summite v Moldavsku povedal, že pochybnosti, ktoré európski lídri dávajú najavo v súvislosti s prijímaním Ukrajiny do NATO, povzbudzujú Rusko do napádania ďalších krajín.

Zvažuje sa možnosť, že by hlavné veľmoci ponúkli Ukrajine bilaterálne bezpečnostné záruky v rokoch pred jej prijatím za plného člena NATO, dopĺňa AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zelenského priznanie: Členstvo Ukrajiny v NATO je nemožné pred ukončením ruskej invázie

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php