eReport.sk
Potrebné pre našu slobodu
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a americký prezidnet Joe Biden. Zdroj: tasr

Američania volajú potom, aby svet vybudoval Ukrajine moderné vzdušné sily: Chce to len úsilie, čas a peniaze!

Predseda Zboru náčelníkov štábov americkej armády Mark Milley upozornil na význam moderných tankov pre Ukrajinu v protiofenzíve. Dodanie stíhačiek F-16 však označil za dlhodobé úsilie. TASR správu prevzala v piatok z webovej stránky stanice CNN.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Biden syn Hunter v poriadnych problémoch
  2. Únia chce Orbánovi vziať predsedníctvo
  3. Čo to Stančík predvádza?

Obrana i útok

Tanky podľa Milleyho poskytujú palebnú silu a môžu zohrať významnú úlohu v očakávanej ofenzíve.

„Tanky sú veľmi dôležite, pre obranu i útok,“ povedal Milley počas cesty do Francúzska, kde sa zúčastní na slávnosti pri príležitosti 79. výročia vylodenia spojencov v Normandii počas druhej svetovej vojny.

 „Zdokonalené moderné tanky, výcvik a schopnosť používať ich budú pre úspech Ukrajiny zásadné,“ dodal. Tanky budú podľa jeho slov spolupracovať s delostrelectvom a pechotou.

Výcvik

Približne 400 ukrajinských vojakov nedávno začalo výcvik na tankoch Abrams M1A1 americkej výroby, pripomína CNN. Ten by mal trvať približne 12 týždňov.

USA sľúbili Ukrajine celkovo 31 takýchto tankov. Británia poslala tanky typu Challenger 2 a Nemecko stroje typu Leopard 2.

Potrebné pre našu slobodu

V spojitosti s dodávkou stíhačiek F-16 na Ukrajinu uviedol, že dlhodobým plánom je poskytnutie moderných vzdušných síl, ktoré budú lepšie schopné čeliť Rusku. 

„Všetci si uvedomujú, že Ukrajina potrebuje moderné vzdušné sily a všetci to vedia,“ povedal a dodal, že vybudovanie takýchto síl si bude vyžadovať značné množstvo času, úsilia a peňazí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Američania volajú potom, aby svet vybudoval Ukrajine moderné vzdušné sily: Chce to len úsilie, čas a peniaze!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php